• Zajęcia z kotem Amadeuszem

          • Za nami pierwsze spotkanie z cyklu "Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji". 

            Dzieci z grupy OA zapoznały się z różnymi emocjami, dzieląc je na dobre i złe. Nauczyły się rozpoznawać, nazywać oraz wyrażać emocje. Dowiedziały się również jakie emocje towarzyszą im w sytuacjach codziennych. Ważną częścią spotkania była lekcja dotycząca rozwijania umiejętności radzenia sobie z przegraną czy niepowodzeniem. 

            Dzieci uświadomiły sobie jak ważna jest zasada "fair play", stworzyły wspólnie grę planszową i ustaliły zasady gry. Świetna zabawa uświadomiła dzieciom, że tak naprawdę ważniejsza od wygranej czy przegranej jest dobra zabawa :-)

            Sylwia Zalewska, Agnieszka Zaorska

             

          • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole

          • ​​W dniach 3-7.10.2022 r. nasza szkoła aktywnie włączy się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Październik jest miesiącem, w którym od wielu lat Europejskie oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej. Celem jest przypomnienie, że wśród nas są także uczniowie o specyficznych trudnościach edukacyjnych. Tegoroczne obchody będą odbywać się pod hasłem: „Przełamujemy bariery”.

            Europejskie Towarzystwo Dysleksji uznało 8 października 2022 r. za Dzień Dysleksji.

            Jest to dobra okazja do tego, aby dowiedzieć się lub przypomnieć sobie, czym jest dysleksja. „Dysleksja jest specyficznym zaburzeniem w uczeniu się o podłożu neurobiologicznym. Charakteryzuje się trudnościami w adekwatnym i/lub płynnym rozpoznawaniu słów oraz słabymi zdolnościami dekodowania i poprawnego pisania. Wtórnie mogą wystąpić problemy z czytaniem ze zrozumieniem i kontaktem ze słowem pisanym, które mogą ograniczyć rozwój słownictwa i wiedzy ogólnej.”

            Mitem jest zatem przekonanie, że dysleksja dotyka dzieci mniej zdolne od innych. Dysleksja to nie lenistwo, to nie nowa moda! Nawet wśród ludzi sławnych i wybitnych nie brakuje osób z dysleksją. Możemy znaleźć je w świecie nauki, muzyki, kina, malarstwa, polityki, a nawet w literaturze. Przyglądając się biografiom znanych dyslektyków, można wysnuć wniosek, że osiągnęli oni życiowy sukces nie pomimo dysleksji, a dzięki niej. Determinacja, wytrwałość, kreatywność, nieszablonowość – to właśnie cechy, które sprawiają, że dysleksja często zamiast przekleństwem, może stać się prawdziwym darem. Wystarczy w odpowiedni sposób pokierować swoimi umiejętnościami i wykorzystać mocne strony, aby wybić się w życiu.

            Harmonogram Tygodnia Świadomości Dysleksji:

            3.10.2022 r.

            Konkurs ortograficzny dla uczniów klas III-VIII z dysleksją i trudnościami w czytaniu i pisaniu. Wczesne symptomy ryzyka dysleksji. Jak wspierać ucznia? - warsztat dla nauczycieli przedszkoli i klas 0-III.

            4-7.10.2022 r.

            Bratek zaprasza uczniów klas I-IV do swojego kącika, czekają tam gry, książki, zabawki i mnóstwo innych atrakcji. Godziny działania „Kącika Bratka” zostaną wywieszone na drzwiach do sali nr 5.

            6-7.10.2022 r.

            Hans Christian Andersen pomimo dysleksji (a może właśnie dzięki niej) napisał mnóstwo pięknych baśni. Czy potraficie odgadnąć ich tytuły, po usłyszeniu krótkich fragmentów? Wyzwanie dla przedszkoli i klas I-III.

            W klasach V-VIII zostaną przeprowadzone lekcje na temat dysleksji.

            Szanowni Rodzice!!!

            Jeśli Wasze dziecko ma stwierdzoną dysleksję lub podejrzewacie, że może ją mieć i nie wiecie co dalej z tym zrobić zapraszamy na konsultacje we wtorki od godziny 13.30 (po wcześniejszym umówieniu przez dziennik Librus).

            Karolina Laskowska - terapeuta pedagogiczny

            Ewelina Konert - psycholog szkolny

             

             

             

             

          • Warsztaty florystyczne w przedszkolu

          • Dnia 26.09.2022r. w grupie IV i V pięciolatków odbyły się warsztaty florystyczne pt. "Jesienny bukiet". Dzieci z obu grup przedszkolnych pod czujnym okiem wychowawców oraz nauczyciela plastyki wykonały piękne bukiety z dostępnych zasobów darów jesieni. Podczas pracy dzieci rozwinęły swoją wyobraźnię wykazując dużo kreatywności i oryginalności. Po warsztatach bukiety trafiły na wystawę.

            Lidia Duda, Małgorzata Jastrzębska, Arleta Chojnowska

          • Bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie "Bajkowa wyprawa"

          • Grupa "Oa" bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Bajkowa wyprawa". Celem projektu jest rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania literaturą klasyczną oraz upowszechnianie czytelnictwa. Bajkowa wyprawa to zaproszenie dzieci do świata klasycznych bajek, związanych z nimi przygód i zabaw kształtujących postawę ukierunkowaną na prawdę, dobro i piękno. Swoją pierwszą wyprawę dzieci rozpoczęły od poznania przygód "Czerwonego Kapturka".

            Agnieszka Zaorska, Sylwia Zalewska

          • Nasza narodowa tożsamość, czyli Bóg, Honor i Ojczyzna (cz. 1)

          •   W pośpiechu dnia zwykłego często umyka nam znaczenie tych wartości,  o których nigdy nie powinniśmy zapominać. W piątkowy, słoneczny poranek 23 września br. w naszej szkole zaczęła się wielowymiarowa uroczystość, która w przepiękny sposób przypomniała istotę i wagę słów, takich jak wiara, patriotyzm, wspólnota, bohaterstwo i pamięć.

              Uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół, rodzice, żołnierze, delegacje zaprzyjaźnionych samorządów i firm mszą świętą celebrowaną przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Tadeusza Bronakowskiego wspólnie rozpoczęli obchody 30-lecia nadania naszej szkole imienia Pułku 3-go Strzelców Konnych.

            Po nabożeństwie w żołnierskim porządku przemaszerowaliśmy do Alei Dębów Katyńskich, gdzie uczestniczyliśmy w apelu poległych bohaterów i przekazaniu nowego sztandaru dla szkoły.

            Obchody zakończyła rocznicowa akademia szkolna, w czasie której między innymi odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów, którzy w patriotycznym duchu części artystycznej rozpoczęli swoją ośmioletnią edukację. Wójt Gminy Śniadowo dwudziestu dwóm uczniom z terenu naszej gminy wręczył także nagrody za wysokie wyniki w nauce.

              Ze względu na młode pokolenie, które w przyszłości będzie stanowić o istocie naszego narodu, należy czcić pamięć poległych Polaków, którzy swoim życiem i bohaterską śmiercią pokazali, jakie wartości są w życiu najważniejsze. To właśnie szkoła jest jednym z głównych filarów podtrzymujących polską narodową tożsamość. Współczesna, dynamiczna rzeczywistość udowadnia nam, jak bardzo staje się to ważne.

            Marek Filipkowski

          • Spotkanie autorskie z Martą Fox

          • W poniedziałek 19 września 2022 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Śniadowo miało miejsce spotkanie autorskie z poetką, powieściopisarką i eseistką - Martą Fox. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „PROaktywnie z książką”. 

            W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VIII c i VIII a. „Młodzi wobec wyzwań codzienności” to temat spotkania wokół którego toczyły się rozmowy. Pisarka mówiła o poszukiwaniu przyjaźni, miłości, sukcesie, karierze a także o prawie do popełniania błędów. W czasie rozmowy pani Marta Fox odwoływała się do przykładów z własnych książek: Idol, Cafe Plotka, Fałszywy SMS, Iza Anorektyczka, Karolina XL, Kaśka Podrywaczka oraz czytała ich fragmenty. Po spotkaniu można było nabyć książkę z dedykacją pisarki.

            Anna Trzaska

             

          • Święto kreatywności czyli Dzień Kropki w OB

          • 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień ten jest związany z kreatywnością i odkrywaniem talentów, które drzemią w każdym z nas. Motywem przewodnim jest kropka. Dzieci z grupy 0B również włączyły się w obchody tego święta. Miały okazję rozwinąć swoją kreatywność poprzez zajęcia plastyczne związane z motywem przewodnim - kropką. Za swoje prace i zaangażowanie otrzymały pamiątkowe dyplomy. 

            Jolanta Lubak

        • Godziny pracy specjalistów
          • Godziny pracy specjalistów

          • PEDAGOG - p. Joanna Czenstkowska   

            Poniedziałek 08:00 - 10:00 12:00 - 14:00 Wtorek 08:00 - 09:00 11:00 - 14.00 Środa 10:00 - 14:00 Czwartek 08:00 - 13:00 Piątek 08:00 - 13:00

            PSYCHOLOG - p. Ewelina Konert

            Poniedziałek 11:30 - 15:15 Wtorek 08:00 - 14:00 Środa 09:00 - 12:00 Czwartek 10:00 - 13:00 Piątek 09:00 - 15:15

            LOGOPEDA - p. Agnieszka Darda

            Poniedziałek 07:15 - 10:15 Wtorek 07:15 - 14:15 Środa 07:15 - 11:45 Czwartek 07:15 - 11:45 Piątek 09:30 - 15:30

            PEDAGOG SPECJALNY - p. Agata Sakowska

            Poniedziałek 09:40 - 11:40 Wtorek 09:40 - 10:40 Czwartek 08:45 - 10:45

            BIBLIOTEKA  - p. Anna Trzaska

            Poniedziałek 8.00 - 15.15 Wtorek 8.00 - 12.45 Środa 8.00 - 14.00 Czwartek 8.00 - 14.00 Piątek 8.00 - 14.00

             

          • Z kotem Amadeuszem przez świat wartości i emocji

          • Grupą Oa bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Z KOTEM AMADEUSZEM PRZEZ ŚWIAT WARTOŚCI I EMOCJI”. Postacią przewodnią projektu jest kot Amadeusz, który zabiera głos w wierszykach z książki „O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski”. Podejmuje on tematy znane wszystkim dzieciom, np. jak radzić sobie z emocjami (ze strachem, z nieśmiałością, z poczuciem porażki, ze smutkiem), jak rozwiązywać problemy (jak odnaleźć swój talent, jak znaleźć przyjaciół, co robić w czasie choroby), jak radzić sobie w niektórych sytuacjach (jak pokonać nudę), jak odnaleźć się w świecie (jak zadbać o przyrodę, jak pokonać nieśmiałość, jak pokonać niecierpliwość, czy warto być dorosłym).

            Cele projektu:

            • kształtowanie nazywania i rozpoznawania emocji
            • kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami
            • kształtowanie umiejętności rozwiązywania problemów
            • kształtowanie postaw prospołecznych
            • wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci

            Projekt będzie realizowany w formie cyklu zajęć w grupie Oa w roku szkolnym 2022/2023.

             

            Agnieszka Zaorska

            Sylwia Zalewska

          • Szkoły pełne TALENTÓW

          • Lidl Polska uruchomił akcję/projekt "Szkoły Pełne Talentów", której celem jest pozyskanie dla szkół sprzętu sportowego i elektronicznego.  

            Za każde wydane 50 zł na zakupy, w tym minimum jeden owoc lub warzywo, otrzymuje się kupon Talenciaka. Uczniowie przekazują go do szkoły, za co otrzymają nagrodę w postaci punktów dodatnich.

            Klienci będą mogli otrzymać Talenciaki za zakupy w sklepach Lidl od 5.09.2022 do 13.11.2022 roku.

            Dodatkowo, każdy zarejestrowany Talenciak to los w Wielkiej Szkolnej Loterii, gdzie do wygrania są: kompletnie wyposażona sala komputerowa czy boty edukacyjne (pomoc dydaktyczna do nauki programowania w przedszkolu) 

            Im więcej nauczycieli, rodziców, uczniów, przyjaciół i znajomych pomoże w zbieraniu Talenciaków, tym więcej nagród uda się odebrać.

            500 Talenciaków to np. mikroskop z powiększeniem 400x; 400 Talenciaków potrzeba do odbioru zestawu nut samoprzylepnych; 300 wystarczy na tablicę magnetyczną np. z biologii; 250 na zestaw brył do matematyki... 

            Co to jest, zebrać tyle kuponów przez szkołę, w której uczy się w tym roku 481 uczniów. To jest możliwe.