• Wyśpiewane wakacje!

• Rok szkolny zakończyliśmy śpiewającym sukcesem. Uczennica klasy VA Zuzanna Komorowska zdobyła nagrodę w zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku Konkursie Piosenki Wakacyjnej. Zuzia pięknie wykonała utwór grupy Golec uOrkiestra "Bo lato rozpala". Gratulujemy udanego występu i trzymamy kciuki za dalszy rozwój muzyczny.

• Dzień z pędzlem i paletą

• 13 września br. przypada 30-ta rocznica nadania naszej szkole imienia. Już na początku roku zostały podjęte działania zmierzające do upamiętnienia tego momentu. Głównym punktem obchodów tego dnia będzie uroczyste odsłonięcie muralu związanego z bohateremi Pułku 3 Strzelców Konnych.

Wykonanie muralu to kosztowne przedsięwzięcie. Dzieci z naszej szkoły postanowiły więc włączyć się w zbiórkę pieniędzy na realizację wspomnianego projektu. Uczniowie klas 4-8 w dniach 15,17 czerwca pod opieką pani Agaty Gaickiej-Sagało zorganizowali "Dzień z pędzlem i paletą". Celem warsztatów malarskich było "sportretowanie" wybranego fragmentu najbliższej okolicy lub po prostu pokazanie na płótnie tego, co im w duszy gra. Powstało 40 obrazów o różnorodnej tematyce. Dominują pejzaże. Obejrzeć można także martwą naturę oraz abstrakcje. Młodzi artyści z własnej inicjatywy postanowili przekazać swoje prace na sprzedaż. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą ich wkładem w wykonanie na budynku szkoły wspomnianego wyżej malowidła. Dzieło ułatwi wizualizację tego, co wartościowe i ważne w życiu. A tego właśnie chcemy uczyć młodych ludzi!

• Na naukę chemii i fizyki nigdy nie jest za wcześnie!

• Uczniowie szkolnego koła chemicznego RAD-ośni Chemicy wraz ze swoją opiekunką Agatą Wyrzykowską przeprowadzili warsztaty fizyko-chemiczne w grupach przedszkolnych. Dzieci dowiedziały się skąd bierze się prąd, co jest przewodnikiem a co izolatorem. Zapoznały się ze zjawiskiem magnetyzmu. Sprawdziły, które przedmioty z sali przyciągnie magnes. Dzięki warsztatom dowiedziały się, co to jest napięcie powierzchniowe. Policzyły także ile kropel wody zmieści się na monecie oraz zrobiły bańki mydlane. Przeprowadziły też pierwszą reakcję chemiczną wykonując lampę lawę. Maluchy nauczyły się posługiwać pipetą mieszając roztwory o różnym odczynie. Najwięcej radości sprawiły samodzielnie wykonane slimy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.​​​​​​

Opiekun koła chemicznego: Agata Wyrzykowska

• Minister i wybuchy, czyli Dzień Dziecka 2022

• Bez dwóch zdań Dzień Dziecka w naszej szkole wyjątkowy był od samego świtu. Zaczął się grzmotami i błyskawicami, a i jego koniec zwieńczyły wybuchy. Na pewno przejdzie do historii naszej szkolnej społeczności.

Po porannej burzy wychowawcy spotkali się ze swoimi uczniami w klasach, by sfinalizować przygotowania do przewidzianych od godziny dziewiątej gier, zabaw i konkursów. Wszystko potoczyło się zgodnie z planem „B” opracowanym i wdrożonym ze względu na mocno ekspresywną pogodę, która była doskonałym tłem do tego, co działo się za murami szkoły.

A działo się...

Tor rywalizacji sportowej, gigantyczna skakanka, artystyczne zmagania przy malowaniu plakatów, eksperymenty w Szkolnym Centrum Nauki Kopernik czy chusta animacyjna  tak wyczerpały energię uczniów, iż konieczna była wizyta w szkolnej stołówce, w której każdy z apetytem zjadł hot doga i zakąsił go lodem do wyboru – truskawkowym lub orzechowym.

Momentem szczególnym tegorocznego Dnia Dziecka było poświęcenie i oficjalne przekazanie młodzieży naszej gminy autobusu elektrycznego. W czasie tej uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć znamienitych przedstawicieli samorządu i władz centralnych, między innymi ministra edukacji narodowej, w którego obecności zostały rozstrzygnięte dwa główne konkursy, pierwszy - na oryginalną nazwę elektrycznego autobusu, drugi – na najciekawszy transparent o ekologicznej tematyce.

Pierwszy konkurs wygrała uczennica klasy VI B – Lena Dymerska, która jest autorką nowej nazwy szkolnego autobusu – ŚNIADOBUS.

Drugi konkurs zespołowo wygrały w swoich kategoriach wiekowych klasy VI A i III A.

Zwycięzców nagrodzono hucznymi brawami i wystrzałami konfetti, które wzbudziły ogromny entuzjazm zwłaszcza najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Marek Filipkowski