• Oj, działo się - Dzień Języka Polskiego

• "W nieustannej trosce o rozwój horyzontów myślowych naszych uczniów" obchodziliśmy wczoraj Dzień Języka Polskiego". Tego dnia w naszej szkole działo się naprawdę wiele.

Zaczęliśmy od fantastycznej Inscenizacji „Legendy o warszawskim Bazyliszku” w wykonaniu uczniów klasy IVB. Nastepnie zaczęło się to, na co wszyscy czekali od kilku tygodni.

Konkursy!

Intelektualne zmagania w obszarach związanych z naszym językiem ojczystym!

Pierwszy był konkurs frazeologiczny, który sprawdził znajomość znaczeń poszczególnych frazeologizmów funkcjonujących w naszym codziennym języku.

Nastepnie uczniowie zmagali się z zawiłościami polskiej pisowni w czasie konkursu ortograficznego, który wbrew pozorom okazał się łatwy dla młodych uczestników. Łatwy okazał się również konkurs redakcyjny, w czasie którego uczniowie redagowali krótkie formy wypowiedzi pisemnych.

Niewątpliwie punktem kulminacyjnym wczorajszego dnia był kostiumowy konkurs literacki, w czasie którego uczniowie zaprezentowali kreacje wybranych bohaterów literackich ulubionych lektur szkolnych.

Na koniec polonistycznych zmagań został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszy wiersz miłosny.

Działo się!

Marek Filipkowski

Poniżej zdjęcia z tej imprezy wykonane przez uczniów szkolnego koła fotograficznego.

• Próbny egzamin ósmoklasisty

• W tym roku szkolnym nasi ósmoklasiści drugi raz uczestniczyli w próbnym egzaminie kończacym szkołę podstawową. Poniżej kilka fotek z tego wydarzenia wykonanych przez uczniów należących do szkolnego koła fotograficznego.

• Podróżnicze spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

• 17 marca 2023 r. uczniowie klas trzecich i czwartych naszej szkoły mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniu autorskim z Marcinem Koziołem - pisarzem i podróżnikiem.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Śniadowo i odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Śniadowie. Spotkanie w głównej mierze dotyczyło serii książek podróżniczych dla dzieci z elementami edukacyjnymi i interaktywnymi o niezwykle sympatycznym zwierzaku Wombacie Maksymilianie. Wypełnione było ciekawą i zabawną narracją autora, krótkimi filmami, animacjami, zdjęciami i zagadkami. Na koniec uczniowie mieli możliwość zadawania pytania prowadzącemu oraz kupienia książek z jego autografem.

Anna Trzaska

• Akcja Bezpieczeństwo

• Konkurs dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych

Zbierzcie zespół, wcielcie się w rolę filmowców lub mistrzów plastyki, stwórzcie dzieło pokazujące bezpieczną sytuację na terenie kolejowym i wygrajcie niesamowite nagrody!

Zapraszamy uczniów klas I-VI do wzięcia udziału w konkursie „Akcja Bezpieczeństwo” organizowanym w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II”.

Co trzeba zrobić? Zadaniem jest stworzenie krótkiego filmu lub plakatu o bezpieczeństwie na kolei.

Do uczestnictwa w konkursie zachęcamy wszystkich uczniów klas I-VI. Należy zebrać zespół liczący od 5 do 30 osób. Następnie trzeba wybrać jedną z dwóch kategorii oraz:

• nakręcić film lub stworzyć plakat.

Każda praca i każdy materiał wideo musi dotyczyć bezpiecznej sytuacji na terenach kolejowych, zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC II  oraz logo projektu Kampania Kolejowe ABC II.

• FILM materiał wideo z dźwiękiem lub bez o długości od 1 do 2 min, w formacie MPG, MPEG, MOV lub AVI. Jakość minimalna: FULL HD (rekomendowany format: 16:9, PRORES, 4K). Maksymalny rozmiar pliku 12 GB.
            • PLAKAT wykonany jako rysunek, obraz, wyklejanka lub innej dowolnej papierowej formy plastycznej 2D o rozmiarze A3 lub A2.

Dariusz Olszewski
            Artur Arciszewski
            Katarzyna Bienkowska

• Lista dzieci zakwalifikowanych do przedszkola na rok szkolny 2023/2024

• Drodzy Rodzice!

Informujemy, iż lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do Przedszkola Gminnego w Śniadowie na rok szkolny 2023/2024 została wywieszona na tablicy ogłoszeń w szkole i w przedszkolu.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych w terminie od 13 do 15 marca 2023 r. mają obowiązek potwierdzenia woli faktycznego przyjęcia do przedszkolaWARUNEK NIEZBĘDNY DO PRZYJĘCIA DO PRZEDSZKOLA!!!

Potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola należy dostarczyć osobiście do sekretariatu szkoły w godzinach 7.00 - 15.30:

Potwierdzenie_woli_uczeszczania_do_przedszkola_(1).pdf

UWAGA

Brak potwierdzenia woli przyjęcia do przedszkola w wyznaczonym terminie oznacza rezygnację z miejsca!!!

• Dzień Dinozaura

• 6-go marca cała społeczność przedszkolna brała udział w Dniu Dinozaura. Był to dzień poświęcony znanym prehistorycznym stworzeniom. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Przedszkolaki zamieniły się na chwilę w palentologów i wspólnie szukały skamieniałości dinozaurów, kolejnym zadaniem było nakarmienie głodnego tyranozaura.

Dzieci mogły same wywołać erupcję wulkanu co wywołało wielką ekscytację. Dzień Dinozaura zakończylismy tańcem dinozaurów.

Monika Gwara

Wioleta Głębocka

• Kino w szkole

• Uczniowie klas  V - VIII poznali dziś w szkolnym kinie Almę, bohaterkę przygodowego filmu "Wilk, lew i ja". Ta familijna produkcja zabrała naszych młodych widzów do Kanady, a dokładnie na malowniczą wyspę pośrodku jeziora. Film spodobał się wszystkim.

MF

• Rekolekcje wielkopostne

• Cała nasza szkolna społeczność od poniedziałku do środy uczestniczyła w rekolekcjach wielkopostnych prowadzonych przez siostrę Lusine Petrosyan i księdza Mariusza Jabłońskiego. Chwile te cyfrowo utrwalili uczniowie należący do szkolnego koła fotograficznego.

MF