• Podręczniki do religii na rok szkolny 2023/2024

• Klasa 0

Tak! Jezus mnie kocha - podręcznik do religii dla dziecka sześcioletniego. Wydawnictwo Jedność. Autorzy: E. Kondrak, D. Krupiński, J. Snopek.

Klasa 1

Poznaję Boży świat - Podręcznik do religii dla klasy pierwszej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Jedność. Autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek.

Klasa 2

Odkrywam królestwo Boże - Podręcznik do religii dla klasy drugiej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Jedność. Autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak.

Klasa 3

Poznaję Jezusa - Podręcznik do religii dla klasy trzeciej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Jedność. Autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak.

Poznaję Jezusa - Zeszyt ćwiczeń z płytą CD dla klasy trzeciej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Jedność.

Klasa 4

Odkrywam życie z Jezusem 4 - Podręcznik i zeszyt ćwiczeń. Klasa 4. Autorzy: E. Kondrak, ks. K. Mielnicki.

Klasa 5

Szczęśliwi, którzy szukają prawdy - Podręcznik do nauki religii dla klasy piątej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Jedność. Autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak.

Szczęśliwi, którzy szukają prawdy - Zeszyt ćwiczeń dla klasy piątej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Jedność.

Klasa 6

Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno - Podręcznik do religii dla klasy szóstej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Jedność. Autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak.

Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno - Zeszyt ćwiczeń dla klasy szóstej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Jedność.

Klasa 7

Szczęśliwi, którzy czynią dobro - Podręcznik do religii dla klasy siódmej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Jedność. Autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak.

Szczęśliwi, którzy czynią dobro - Zeszyt ćwiczeń dla klasy siódmej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Jedność.

Klasa 8

Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość 8. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń. Klasa 8. Autorzy: E. Kondrak, ks. K. Mielnicki.

• Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2022/2023

• 22.06.2023r. (czwartek) - zakończenie nauki w Szkole Podstawowej im. Pułku 3-go Strzelców Konnych w Śniadowie przez uczniów klas VIII.

1. 22.06.2023r. (czwartek) - dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-VII.

2. Uroczyste pożegnanie absolwentów godz. 10.00 - 11.30 - hala gimnastyczna.

3. Spotkanie absolwentów z wychowawcami:

Klasa VIIIA - sala nr 14

Klasa VIIIB - sala nr 13

Klasa VIIIC - sala nr 12

4. Dyskoteka dla absolwentów od godz. 12.00.

5. Czas pracy świetlicy: godz. 7.00 - 14.00 zgodnie z planem pracy nauczycieli.

23.06.2023r. (piątek)

1. Msza św. w kościele parafialnym w Śniadowie godz. 8.00.

2. Spotkanie rodziców, wychowawców i uczniów klas I-VII z dyrekcją szkoły godz. 9.00 - hala gimnastyczna.

3. Pożegnanie grup przedszkolnych godz. 11.00 - hala gimnastyczna.

4. Pożegnanie dzieci z grup OA i OB godz. 12.00 - hala gimnastyczna.

5. Czas pracy świetlicy: godz. 7.00 - 14.00 zgodnie z planem pracy nauczycieli.

Dowozy w dniach 22-23.06.2023r. - dowozy zgodnie z grafikiem (nie ma dowozów drugiej zmiany).

Odwozy w dniach 22-23.06.2023r. - godz. 12.45 i 13.40.

• Projekt "Zdrowe dzieci" w naszej szkole

• W czerwcu wszystkie grupy przedszkolne oraz oddziały 0A i 0B wzięły udział w projekcie "Zdrowe dzieci" realizowanym przez Ministerstwo Zdrowia.

Celem projektu jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli, personelu przedszkoli. W ramach projektu zostały przeprowadzone warsztaty kulinarne w siedmiu grupach przedszkolnych gdzie dzieci wspólnie z nauczycielami ułożyły piramidę żywienia oraz sporządziły zdrowe kanapki, koreczki warzywne i owocowe szaszłyki. Rodzice otrzymali broszury informacyjne dotyczące programu, zostali poinformowani o możliwości edukacyjnej programu "Zdrowe dzieci". Przedszkolaki podczas warsztatów nabyły nowe umiejętności i przyswoiły wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

• Ogólnopolskie sukcesy naszych uczniów

• Znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej", w którym wzięli udział uczniowie z klas 1-3. Dzieci miały okazję zmierzyć się na arenie ogólnopolskiej. Pytania testowe dotyczyły edukacji polonistycznej, matematycznej, społecznej i przyrodniczej. Mamy zaszczyt poinformować, że wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

1. Jakub Zalewski klasa 2b, tytuł laureata za zajęcie 16 miejsca w kraju.
            2. Miłosz Dymerski klasa 3b, tytuł laureata za zajęcie 19 miejsca w kraju.
            3. Alan Jastrzębski klasa 3b, tytuł laureata za zajęcie 19 miejsca w kraju.

Uczniowie naszej szkoły podjęli nie lada wyzwanie i postanowili też sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne biorąc udział w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Uczestnicy tegorocznej edycji wykazali się dużą wiedzą, uzyskując bardzo wysokie wyniki.

Dyplom laureata otrzymała Paulina Tyszko (5a).

Dyplomy wyróżnienia za udział w konkursie przyznano: Miłoszowi Dymerskiemu (3b), Wanessie Włodkowskiej (5b), Wiktorii Jemielity (4b) oraz Kacprowi Gostkowskiemu (6a).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Półfinał Wojewódzki Turnieju "Piłkarska kadra czeka"

• Nowa galeria Półfinał Wojewódzki Turnieju "Piłkarska kadra czeka" została dodana do albumu fotograficznego

Tomasz Szeląg

Uczniowie naszej szkoły, trenujący w KS Śniadowo, zakwalifikowali się we wtorek 6 czerwca 2023 roku do finału wojewódzkiego turnieju piłkarskiego "Piłkarska Kadra Czeka". Drużyna jest członkiem Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych.

W otwarciu turnieju uczestniczył Wójt Gminy Śniadowo pan Rafał Pstrągowski, pan Jarosław Kulesza - prezes KS Śniadowo oraz panowie Zdzisław Zaremba i Leszek Klepacki - od początku powstania związani z KS Śniadowo.