• Wdech, wydech... lekcje biologii w klasach siódmych

          • Na ostatnich lekcjach biologii uczniowie klas siódmych samodzielnie pracowali nad budową i funkcjonowaniem układu oddechowego. W dwuosobowych zespołach wykonywali zadania na poszczególnych stacjach zadaniowych. Rozwiązywali rebusy, przechodzili przez labirynty, odczytywali zakodowane hasła czy budowali model płuc, który odzwierciedlał działanie płuc czyli wdech i wydech. Było 10 stacji zadaniowych, każda kończyła się podaniem hasła i odczytaniem określonej litery. Na koniec pracy trzeba było podać odszyfrowane hasło. Wszyscy super poradzili sobie z tymi zadaniami i jednogłośnie stwierdzili, że taka lekcja bardzo im się podobała, niezwykle dobrze się pracowało.

            Katarzyna Szabłowska 

          • 🦖🦖🦖 Dzień Dinozaura 🦖🦖🦖

          • 26 lutego społeczność przedszkola hucznie obchodziła Dzień Dinozaura. Pośród fantastycznej jurajskiej scenerii maluchy obejrzały teatrzyk, w którym główne role tym razem odgrywały panie, przybierając postać ogromnych, czasem groźnych dinozaurów. Dzieci spotkały diplodoka, stegozaura, pterodaktyla, tyranozaura oraz współczesnego przedstawiciela dinozaurów - krokodyla Rika. Dzieci podczas zabawy dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o tych wymarłych gadach. Niewątpliwą atrakcją były również odwiedziny pani paleantolog, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Dzieci miały także możliwość prowadzić wykopaliska, podziwiać wybuch wulkanu. Przedszkolaki obejrzały również żywą kuzynkę tycy monstrualnych stworów - jaszczurkę Gucia. Podczas obchodów Dnia Dinozaura nie zabrakło też zabaw ruchowych - dzieci zmieniały się w dinozaury.

            Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, zjadły ciasteczko w kształcie dinozaura i wrócili do rzeczywistości.

             Lidia Duda, Małgorzata Jastrzębska, Monika Gwara, Wioleta Głębocka, Arleta Chojnowska, Barbara Kulesza

             

             

          • Analogowe pomoce dydaktyczne na lekcjach języka polskiego (część trzecia)

          • To już trzeci w bieżącym roku szkolnym projekt realizowany w klasie VIA na lekcjach języka polskiego.

            Tym razem zainteresowani tematem uczniowie postanowili przygotować prace przestrzenne, obraz, plakaty, makiety dotyczące treści powieści Emilii Kiereś pt. „Rzeka”. To nowa lektura. Opowieść utrzymana w konwencji baśni. Historia młodego chłopca, który wyrusza w podróż, aby odnaleźć ojca – Gedeona z Gór, sławnego wojownika, który nie wrócił z wojny. „Na każdego przychodzi taka chwila, że chce wejść na Najwyższy Szczyt…” – czytamy w tekście lektury. Wspinaczka, podróż, dążenie do realizacji postawionego sobie przez bohatera celu ma charakter symboliczny. Ta wędrówka w nieznane staje się drogą do poznania samego siebie.

            Kilian po odbytej podróży zmienił się; dojrzał. Popełniał błędy, ale zrehabilitował się. Stał się odpowiedzialnym mężczyzną, który ponosił konsekwencje swoich decyzji.

            Okazuje się, że przekład intersemiotyczny stał się lubianą przez uczniów metodą pracy z tekstem. Ten „sposób na lekturę” wymaga dokładnej analizy tekstu, by „przełożyć” go na inny niż słowo znak. Kolejny raz uczniowie, którzy chcą pracować, podjęli wyzwanie, by zrozumieć problematykę utworu.

            Podziwiam wkład pracy tych, którym po raz kolejny chciało się pokonać rutynę…

            B. Tomaszewska-Osowiecka

          • Miłość i lód, lektura i uczeń, czyli projekt czytelniczy w III b


          •     Czytanie baśni przez uczniów z III b jest niekończącą się przyjemnością, w czasie której przeżywają niezwykłe przygody głównych bohaterów, których historie, jak to w baśniach zazwyczaj bywa, kończą się przysłowiowym „happy endem”.
            Nie inaczej było w czasie czytania i omawiania kultowej już baśni Andersena „Królowa Śniegu”. W kluczowym punkcie procesu edukacyjnego uczniowie tejże klasy starali się znaleźć odpowiedź na pytanie: 
            „Czego uczy nas baśń o Królowej Śniegu?” 
            Po ustaleniu miliona faktów wypracowano kompromis i zgodnie wszyscy stwierdzili, że dzieło Andersena przekonuje nas o wielkiej potędze miłości, która potrafi przezwyciężyć wszystkie przeszkody, a w rezultacie pokonać zło.
            Będąc jeszcze pod wpływem wrażeń z lektury, uczniowie wcielali się w role między innymi Kaya, Gerdy i Królowej Śniegu. Było na co popatrzeć.
                                                                                                                                                     Małgorzata Filipkowska

        • Pomaganie przez pączkowanie 2024
          • Pomaganie przez pączkowanie 2024

          • W naszej szkole po raz kolejny dobro pączkuje! Dziękujemy wszystkim za ogromne serca i za apetyt na pączki, chrusty, rurki, ciasta, babeczki, lemoniadę. Dzięki hojności dzieci z przedszkola, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców dla Fundacji Kapucyni i Misje przekazaliśmy

            3686,10 zł.

            „Pączek dla Afryki 2024” nie tylko przysporzył przyjemności jedzącym, ale przede wszystkim pomoże uczyć się dzieciom w Czadzie i Republice Środkowej Afryki. Efekt akcji przeszedł nasze oczekiwania.

            Dziękujemy za gest przyjaznej dłoni, dobrej woli oraz bezinteresowną pomoc i życzliwość, dzięki której możliwa była realizacja naszego zamierzenia.

            Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy dostarczyli nam przepyszne wypieki i lemoniadę, oraz wolontariuszom i  kupującym za okazane wsparcie!

            Koordynator akcji

            Irena Olszewska

          • ​​​​„Oto jest Kasia” - lektura w lapbooku

          • ​​​​„Oto jest Kasia” - to książka właśnie dla nas. Opowiada o naszych rówieśnikach. Może pomóc w rozwiązywaniu problemów szkolnych i domowych. Uczy koleżeństwa, pokazuje do czego prowadzi zazdrość. Jest ciekawa i emocjonująca. Omawialiśmy ją w interesujący sposób.   

            W ramach projektu czytelniczego nasza klasa przygotowała lapbooki, czyli własnoręcznie wykonane książeczki do lektury Miry Jaworczakowej „Oto jest Kasia”. Pracowaliśmy w kilkuosobowych grupach. Włożyliśmy dużo wysiłku, aby nasze prace zawierały wyczerpujące informacje o głównej bohaterce lektury. Każda grupa pracowała efektywnie. Wymyślaliśmy ciekawostki, zagadki, redagowaliśmy opisy, oceniliśmy zachowanie bohaterów,  wykonaliśmy  kolorowe ilustracje. Mamy nadzieję, że wykazaliśmy się kreatywnością i znajomością lektury, którą wszystkim serdecznie polecamy. Zacznijcie czytać już dziś!

            Uczniowie klasy IIIA/Fot.: Anna Trzaska

            Oto efekty zespołowej pracy uczniów z klasy IIIA…                                                                                                                                    

          • Walentynkowe lekcje języka niemieckiego

          • W dniach 15-go i 16-go lutego na lekcjach języka niemieckiego zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce walentynkowej. Uczniowie klas siódmych w parach i grupach rozwiązywali zadania i zagadki dotyczące historii oraz tradycji Dnia Zakochanych w Niemczech.  Nie zabrakło oczywiście  piosenki o miłości pt.: „Liebe ist alles” zespołu Rosenstolz, przysłów oraz cytatów o miłości. Rozmawialiśmy o symbolach walentynkowych, miłych gestach i słowach, szczególnie ważnych w tym dniu. Próbowaliśmy nawet złożyć życzenia walentynkowe po niemiecku. A co najważniejsze, uczniowie prosili o więcej takich lekcji. 😊

            Magdalena Szabłowska-Poreda

          • DZIEŃ KOTA w zerówkach

          • 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Z tej okazji zerówkowicze na chwilę przybrali postać swych kocich ulubieńców. Miękkie futerko, zgrabne uszka, długie wibrysy i ogonki  budziły powszechny zachwyt. Były też wesołe „kocie zabawy" oraz „kocia gimnastyka”, rozwiązywanie zagadek oraz wykonanie „kocich zakładek” do książki.  Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka. Dowiedziały się też wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Gość - pani Marzena Podgórska z Biblioteki w Śniadowie czytała dzieciom bajki, których głównymi bohaterami były koty. Dzień Kota był również okazją do podkreślenia roli tych zwierzaków w życiu człowieka. Zerówkowicze poznali historię udomowienia kotów, kilka ciekawostek na ich temat oraz najpopularniejsze rasy. Na koniec wykonano kocią pracę plastyczną.

            Barbara Kulesza, Arleta Chojnowska

        • Rekrutacja do przedszkola 2024/2025
          • Rekrutacja do przedszkola 2024/2025

          • Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie informuje o zbliżającej się rekrutacji do przedszkola na rok szkolny 2024/2025. Poniżej znajdują się do pobrania potrzebne dokumenty i terminy ich składania. Wnioski można też pobrać w sekretariacie szkoły. Deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego proszę składać w przedszkolu, a wnioski do przedszkola w sekretariacie szkoły.

            Szczegółowy harmonogram rekrutacji: 

            14 lutego - 19 lutego 2024 r. - termin składania przez rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola deklaracji o kontynuacji wychowania przedszkolnego.

            20 lutego - 5 marca 2024 r. - termin składania przez rodziców kandydatów do przedszkola wniosków rekrutacyjnych wraz z załącznikami.

            7 marca - 11 marca 2024 r. - weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną.

            12 marca 2024 r. - podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych (tylko sprawdzenie wymogów formalnych tj. spełnianie kryteriów ustawowych, poprawność złożonego wniosku i dołączonych oświadczeń).

            13 marca - 15 marca 2024 r. - potwierdzenie woli przyjęcia do przedszkola w formie pisemnego oświadczenia (WARUNEK NIEZBĘDNY DO PRZYJĘCIA DO PRZEDSZKOLA).

            20 marca 2024 r. - podanie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola.

            W celu potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do przedszkola jedno z rodziców zobowiązane jest do osobistego zgłoszenia się w sekretariacie (w godzinach jego pracy) w celu wypełnienia deklaracji lub pobranie druku ze strony internetowej i złożenie wypełnionego formularza w sekretariacie.

            Kandydaci, których rodzice nie potwierdzą woli przyjęcia do przedszkola, nie będą brani pod uwagę przy układaniu listy dzieci przyjętych do przedszkola. Brak podpisania woli jest jednoznaczny z rezygnacją z usług przedszkolnych w przyszłym roku szkolnym.

            Szczegółowy harmonogram rekrutacji uzupełniającej: 

            3 kwietnia - 12 kwietnia 2024 r. - termin składania przez rodziców kandydatów do przedszkola wniosków rekrutacyjnych wraz z załącznikami.

            17 kwietnia - 22 kwietnia 2024 r. - weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną.

            24 kwietnia 2024 r. - podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

            25 kwietnia - 30 kwietnia 2024 r. - potwierdzenie woli przyjęcia do przedszkola w formie pisemnego oświadczenia (WARUNEK NIEZBĘDNY DO PRZYJĘCIA DO PRZEDSZKOLA).

            6 maja 2024 r. - podanie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola.

             

            Załączniki:

            Wniosek_rekrutacyjny_2024-2025(1).pdf

            Klauzula_informacyjna(2).pdf

            Oswiadczenie_o_rodzenstwie_kandydata(2).pdf

            Oswiadczenie_o_wielodzietnosci_samotnym_wychowywaniu(1).pdf

            Oswiadczenie_o_zatrudnieniu(1).pdf

          • Marzenia zamieniajcie na plany, czyli spotkanie z Piotrem Wnukiem

          • - Opowiem o Majorce, ale nie o kurortach, tylko o trekkingu z południa na północ wyspy przez góry Serra de Tramuntana ... - tak dziś swoją historię zaczął opowiadać naszym uczniom w GOK w Śniadowie podróżnik Piotr Wnuk.

            Pan Piotr to entuzjasta podróży, przemierza naszą planetę autostopem, motocyklem, czasami rowerem, a najczęsciej pieszo. Odwiedził ponad 40 krajów (m.in. Laos, Birmę, Kambodżę, Wietnam, Tajlandię, Japonię, Iran, Liban, Maroko, Nową Zelandię, Norwegię, Bałkany). Stara się odkrywać wyjatkowe miejsca, które w pełni pozwolą mu poznać kulturę i historię odwiedzanego kraju.

            - Marzenia zamieniajcie na plany, a plany po prostu realizujcie - tymi słowami po 2 godzinach lekcyjnych pożegnał młodych słuchaczy podróżnik, dla którego górskie wędrówki są oryginalną formą medytacji.

            Marek Filipkowski

          • Walentynkowe origami

          • W bibliotece szkolnej po raz drugi odbyły się warsztaty orgiami, które przygotował i przeprowadził uczeń klasy 4b - Kacper Jastrzębski. Tym razem tematem przewodnim były Walentynki. Uczniowie pod czujnym okiem Kacpra robili papierowe serduszka, kwiaty i serduszkowe pudełka. Gotowymi ozdobami mogli obdarować osoby najbliższe ich sercu. Pomysł na kolejne warsztaty już zakiełkował w głowie Kacpra. Przygotowania ruszyły!

            Anna Trzaska

          • Walentynki w zerówkach

          • Walentynki dla wszystkich zerówkowiczów z naszego przedszkola były prawdziwym dniem przyjaźni, sympatii, okazywania pozytywnych emocji i miłości. Nasze sale zamieniły się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. W czerwonych strojach i wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, obdarowywały wszystkich miłym słowem, gestem, walentynką, słodkim upominkiem, przyjaznym spojrzeniem. Nie zabrakło spontanicznych emocji i dobrej zabawy. Dzień świętego Walentego pełen miłych wrażeń i niespodzianek z pewnością dzieciaki zapamiętają na długo.

            Arleta Chojnowska, Barbara Kulesza

        • "Czytam sobie - czytam Tobie" kl. IB
          • "Czytam sobie - czytam Tobie" kl. IB

          • W ramach projektu promującego czytelnictwo w klasie IB uczniowie przygotowali i przedstawili inscenizację wiersza Juliana Tuwima "Ptasie radio". Wiersz opowiada o audycji radiowej. Za jej nadawanie z brzozowego gaju odpowiedzialne są ptaki, szukające odpowiedzi na pytania: "Co świtem piszczy w trawie?, Gdzie ukrywa się echo w lesie?". W czasie audycji przewijają się dyskusje i ptasie trele. To wszystko przypomina obrady parlamentarne, które się kończą głośnym harmiderem i interwencją ptasiej milicji, kończącej audycję. "Wzorowy czytelnik IB" - to akcja promująca głośne czytanie w domu. Począwszy od II półrocza dzieci zobowiązały się do codziennego głośnego czytania i odnotowywania poświęconego czasu w imiennej tabelce czytelniczej.

            Jolanta Lubak

          • 💞 Walentynkowe smakołyki w przedszkolu 💞

          • Warsztaty kulinarne to lekcje radości z jedzenia oraz świetna zabawa. Wspólne gotowanie nie tylko uczy dzieci samodzielności, ale też doskonali umiejętności matematyczne poprzez dodawanie odpowiedniej ilości składników. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób powstają pyszne gofry (oczywiście w kształcie serca) oraz galaretka. Dla pobudzenia kreatywności dzieci przygotowane zostały zdrowe ozdoby w postaci owoców. Nie obyło się również bez słodkich ciasteczek w kształcie serduszek. Po słodkim poczęstunku nie zabrakło odrobiny ruchu podczas wspólnych zabaw ruchowych przy muzyce. Warsztaty kulinarno-walentynkowe dały dzieciom możliwość spędzenia tego dnia w sposób ciekawy i aktywny.

          • Koci bal karnawałowy

          • 🐱🐱​​​​​​​🐱​​​​​​​🐱​​​​​​​🐱​​​​​​​były motywem przewodnim balu karnawałowego w przedszkolu, który odbył się 9-go lutego.

            Przed rozpoczęciem zabawy odwiedziła dzieci pani Marzena Podgórska z Biblioteki w Śniadowie. Pani Marzenka nie zastała w przedszkolu dzieci, tylko cudowne 🐈🐈🐈🐈🐈 Podczas spotkania z panią bibliotekarką dzieci wysłuchały bajek, których głównymi bohaterami były koty. Maluchy z wielkim zapałem odpowiadały na pytania.

            🐈🐈🐈🐈🐈 to jedne z najczęściej spotykanych zwierząt w naszych domach. Jednak należy uświadamiać dzieci, że te puszyste i śliczne kotki to również ogromna odpowiedzialność. Dzieci poprzez pogadankę uświadomiły sobie, że koty to nie zabawka, tylko zwierzę, o które należy dbać w odpowiedni sposób.

            Wszystkie kotki świetnie się bawily!

        • Opłata za wyżywienie - luty 2024 r.
          • Opłata za wyżywienie - luty 2024 r.

          • Opłata za wyżywienie dla uczniów szkoły podstawowej w miesiącu lutym 2024 r. wynosi - 133 zł. Dla oddziałów zerowych i grup przedszkolnych 247 zł (3 posiłki) bądź 190 zł (2 posiłki).

            Wpłata za wyżywienie dokonywana jest z dołu, za cały miesiąc w terminie do 25-go dnia każdego miesiąca na konto:

            Gmina Śniadowo, 18-411 Śniadowo, ul. Ostrołęcka 11

            BS Śniadowo

            31 8757 0001 3903 9824 2000 0200

            Przelew należy opisać tytułem: wpłata za wyżywienie, imię i nazwisko dziecka, klasa lub oddział, okres za który jest dokonywana wpłata, np. Jan Kowalski, grupa I, miesiąc: luty 2024

            Odpisy za miesiąc luty ujęte zostaną w marcu. 

        • Wyślij pączka do Afryki 2024
          • Wyślij pączka do Afryki 2024

          • SAMORZĄD SZKOLNY – SEKCJA WOLONTARIATU 

            Zaprasza do udziału w akcji

            „Wyślij pączka do Afryki 2024”

            organizowanej rokrocznie przez Fundację Kapucyni i Misje z Krakowa. W ten sposób zbierane są fundusze

            na realizacje projektów, które prowadzą bracia misjonarze w Afryce.

            Przyłącz się, a wspólnie zrobimy wiele dobrego!

            Misjonarze zamienią Twoją darowiznę na pomoc potrzebującym!

            Twoja darowizna to:

            • ratunek dla dzieci w szpitalu w Ngaoundaye,
            • szkoła i posiłek dla dzieci w kapucyńskich parafiach,
            • nowa studnia głębinowa w wiosce w Republice Czadu,
            • lekarstwa dla chorych w Ngaoundaye, Bam, Bocaranga,
            • nowy budynek liceum w Ngaoundaye,
            • szkoła stolarska dla chłopców w Bocaranga,
            • szkoła krawiecka dla dziewcząt w Bocaranga,
            • utrzymanie 3 przedszkoli w Gbadog, Bocaranga i Ngaoundaye,
            • budowa, remonty kaplic i wsparcie wspólnot parafialnych.

            Zamień swoją pączkową darowiznę na konkretną pomoc dzieciom, ubogim, którymi opiekują się

            kapucyni.

            Rozwijajmy razem dzieło miłosierdzia!

            Lubisz pączki? Podziel się nimi z dziećmi w Afryce.

            W myśl hasła: „Pączkujmy razem” – Niech dobre czyny rozkwitają przez pączkowanie.

            8.02.2024 r. w TŁUSTY CZWARTEK

             zapraszamy na pyszne domowe pączki i ciasta

            każdy pączek czy ciasto, to 4 zł przekazane na misje.

            Koordynator akcji

            Irena Olszewska

          • Nasze wsparcie dla WOŚP

          • W dniu 28.01.2024 r. nauczycielki przedszkola miały zaszczyt reprezentować naszą szkołę podczas 32-go finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hali Sportowej w Piątnicy. W tym roku pod hasłem „Płuca po pandemii”. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

            Dla zgromadzonych w Hali Sportowej panie Lidia Duda, Małgorzata Jastrzębska oraz Monika Gwara przygotowały ciekawe atrakcje. Dzieci miały możliwość udekorować swoją babeczkę oraz ciastko w kształcie serca. Najmłodsi mogli również zrobić sobie brokatowe tatuaże oraz pomalować twarz według własnego pomysłu. Nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na zakończenie nauczycielki poczęstowały licytujących tortem, na którym widniała nazwa naszej szkoły.

            Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją pomoc nam wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

          • Harmonogram dowozu dzieci i uczniów do szkoły obowiązujący od 5 lutego 2024 roku

          • Autobus Yutong - kierowca - Jan Kamienowski

            Przywozy:

            I - zmiana

            6:40 - wyjazd ze Śniadowa - Stara Stacja - Stare Jemielite - Jemielite Wypychy - Sierzputy Marki - Sierzputy Zagajne - Kołaczki - Koziki - Śniadowo - Zagroby - Stare Konopki - Konopki Młode - Śniadowo - 7:15

            7:20 - wyjazd ze Śniadowa - Jakać Młoda - Jakać Dworna - Stara Jakać - Szabły Młode - Stare Szabły - Jakać Borki - Jakać Borowa - Truszki - Śniadowo - 7:55

            II - zmiana

            8:20 - wyjazd ze Śniadowa - Stara Stacja - Stare Jemielite - Jemielite Wypychy - Sierzputy Marki - Sierzputy Zagajne - Kołaczki - Koziki - Zagroby - Stare Konopki - Konopki Młode - Żebry - Żebry Kolonia - Ratowo Piotrowo Kolonia - Ratowo Piotrowo - Śniadowo - 8:55

            9:00- wyjazd ze Śniadowa - Jakać Młoda - Jakać Dworna - Stara Jakać - Szabły Młode - Stare Szabły - Jakać Borki - Jakać Borowa- Truszki - Śniadowo - 9:40

             

            Odwozy:

            12:45 - wyjazd ze Śniadowa - Ratowo Piotrowo - Ratowo Piotrowo Kolonia - Żebry Kolonia - Żebry - Chomentowo - Wierzbowo - Dębowo - Zalesie Poczynki - Zalesie Wypychy - Śniadowo

            13:40 - wyjazd ze Śniadowa - Stare Ratowo Świetlica - Mężenin - Olszewo - Stare Duchny - Duchny Młode - Grabowo - Stare Duchny Kolonia - Brulin - Jastrząbka Młoda - Stara Jastrząbka - Strzeszewo - Śniadowo

            14:35 - wyjazd ze Śniadowa - Ratowo Piotrowo - Ratowo Piotrowo Kolonia - Żebry Kolonia - Żebry - Chomentowo - Wierzbowo - Dębowo - Zalesie Poczynki - Zalesie Wypychy - Śniadowo

            15:25 (poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek) - wyjazd ze Śniadowa - Stare Ratowo Świetlica - Mężenin - Olszewo - Stare Duchny - Duchny Młode - Grabowo - Stare Duchny Kolonia - Brulin - Jastrząbka Młoda - Stara Jastrząbka - Strzeszewo - Zalesie Wypychy - Zalesie Poczynki - Dębowo - Wierzbowo - Chomentowo - Ratowo Piotrowo - Ratowo Piotrowo Kolonia - Żebry Kolonia - Żebry - Śniadowo

            15:30 (w każdą środę) - wyjazd ze Śniadowa - Stare Ratowo Świetlica - Mężenin - Olszewo - Stare Duchny - Duchny Młode - Grabowo - Stare Duchny Kolonia - Brulin - Jastrząbka Młoda - Stara Jastrząbka - Strzeszewo - Zalesie Wypychy - Zalesie Poczynki - Dębowo - Wierzbowo - Chomentowo - Ratowo Piotrowo - Ratowo Piotrowo Kolonia - Żebry Kolonia - Żebry - Śniadowo

             

            Autobus Usługi Transportowe M. Siedlecki

            Przywozy:

            I - zmiana

            6:40 - Chomentowo - Wierzbowo - Dębowo - Zalesie Poczynki - Zalesie Wypychy - Śniadowo - 7:00

            7:05 - Mężenin - Olszewo - Stare Duchny - Duchny Młode - Grabowo - Stare Duchny Kolonia - Strzeszewo -  Stara Jastrząbka - Jastrząbka Młoda - Brulin - Śniadowo - 7:40

            7:45 - Żebry - Żebry Kolonia - Ratowo Piotrowo Kolonia - Ratowo Piotrowo - Śniadowo - 7:55

            II - zmiana

            8:20 - wyjazd ze Śniadowa - Mężenin - Olszewo - Stare Duchny - Duchny Młode - Grabowo - Stare Duchny Kolonia - Strzeszewo - Stara Jastrząbka - Jastrząbka Młoda - Brulin - Śniadowo - 9:00

            9:05 - wyjazd ze Śniadowa - Chomentowo - Wierzbowo - Dębowo - Zalesie Poczynki - Zalesie Wypychy - Śniadowo - 9:30

             

            Odwozy:

            12:45 - wyjazd ze Śniadowa - Stare Ratowo Świetlica - Stara Stacja - Stare Jemielite - Jemielite Wypychy - Sierzputy Marki - Sierzputy Zagajne - Kołaczki - Koziki - Zagroby - Stare Konopki - Konopki Młode - Śniadowo

            13:40 - wyjazd ze Śniadowa - Jakać Młoda - Jakać Dworna - Stara Jakać - Szabły Młode - Stare Szabły - Jakać Borki - Jakać Borowa - Truszki - Śniadowo

            14:35 - wyjazd ze Śniadowa - Stare Ratowo Świetlica - Stara Stacja - Stare Jemielite - Jemielite Wypychy - Sierzputy Marki - Sierzputy Zagajne - Kołaczki - Koziki - Zagroby - Stare Konopki - Konopki Młode - Śniadowo

            15:25 - wyjazd ze Śniadowa - Jakać Młoda - Jakać Dworna - Stara Jakać - Szabły Młode - Stare Szabły - Jakać Borki - Jakać Borowa - Truszki - Śniadowo - Konopki Młode - Stare Konopki - Zagroby - Koziki - Kołaczki - Sierzputy Zagajne - Sierzputy Marki - Jemielite Wypychy - Stare Jemielite - Stara Stacja - Stare Ratowo Świetlica - Śniadowo