• PoGADuchy - pokaz zwierząt egzotycznych w naszym przedszkolu

          • Z pewnością dla dzieci była to bardzo interesująca lekcja przyrody. W tym tygodniu w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodniczo-edukacyjne. Przedszkolaki zobaczyły wiele zwierząt egzotycznych (m. in. karaczany, jaszczurki, żółwie i pająki), dowiedziały się wielu ciekawostek, miały również możliwość bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami i przełamania swojego lęku. Zajęcia bardzo spodobały się naszym milusińskim. Zadały one niezliczoną ilość pytań panu prowadzącemu, na które on chętnie i wyczerpująco odpowiadał.

          • Egzamin ósmoklasisty

          • Stało się. Po ośmiu latach nauki w szkole podstawowej nasi uczniowie kilkanaście minut temu przystąpili do egzaminacyjnego maratonu. Dziś język polski, jutro matematyka, a w czwartek język angielski. 32 bohaterom z klas ósmych życzymy powodzenia:)

          • Święta majowe - dni, o których trzeba pamiętać

          • Za nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. W minionym tygodniu zerówkowiczów oraz III grupę przedszkola odwiedziły panie Joanna Wysocka i Agata Gaicka-Sagało. Pani Asia bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o symbolach narodowych, o postawach patriotycznych, o historii i znaczeniu majowych wydarzeń dla naszej Ojczyzny. Pani Agata zaproponowała przedszkolakom do wykonania ciekawe prace plastyczne. Czas wspólnej pracy i zabawy szybko minął, a na pożegnanie panie obdarowały wszystkich słodkim upominkiem.

          • Audycja muzyczna "Jak nuty uciekły w świat"

          • "Jak nuty uciekły w świat" - to kolejna audycja w wykonaniu białostockiej grupy, w której w środę (8 maja) uczestniczyły dzieci z klas 0-III. To muzyczna opowieść o znudzonych nutkach, które uciekły z lekcji muzyki, by zwiedzać świat. 

            W pewnej szkole na lekcji muzyki nauczyciel chciał sprawdzić pracę domową, ale spostrzegł, że na pięciolinii brakuje nut, które tworzyły gamę. Dziecięca publiczność pomagała w odnalezieniu wszystkich brakujących dźwięków, które rozpierzchły się po całym świecie. Wspólnie odwiedzili Czechy, Dominikanę, Egipt, Finlandię, Grecję, Austrię, Hiszpanię i Chiny zapoznając się z charakterystycznymi tematami muzycznymi tych krajów.

          • Bezpieczni w sieci

          • Bezpieczeństwo w sieci było tematem spotkania uczniów klas pierwszych z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

            Funkcjonariusz policji przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Opowiedział o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Zwrócił również uwagę na niebezpieczne gry, jakie można znaleźć w internecie oraz konsekwencje instalowania przez młodsze dzieci aplikacji Messenger. Prowadzący spotkanie wyjaśnił, dlaczego jest ono tak niebezpieczne. Pamiętajmy, kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjant radził, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy. Po zakończonym spotkaniu dzieci w podziękowaniu podarowały gościom pamiątkowe kubeczki.

            Sylwia Zalewska

             

             

          • W świecie wierszy Jana Brzechwy

          • „Zwierzęta pana Brzechwy” - to tytuł konkursu recytatorskiego zorganizowanego w naszej szkole. Wśród autorów poezji dziecięcej Jan Brzechwa jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych twórców. Nic dziwnego! - jego wiersze są błyskotliwe, zabawne, zapadające w pamięć na długo. Tytuły takie jak „Kaczka Dziwaczka”, „Pomidor” czy „Na straganie” są znakomicie znane. Autor, poza tym poeta i satyryk, z zawodu był adwokatem, a więc łączył i to z powodzeniem różne role. Różne były również jego pseudonimy artystyczne, bo nasz poeta wcale nie nazywał się Jan Brzechwa, tylko...  Jan Wiktor Lesman :) Pseudonim ten wymyślił mu kuzyn - Jan Leśmian, a „brzechwa” to opierzona część strzały. Żeby było jeszcze ciekawiej, to pan Jan posługiwał się także pseudonimem Szer-szeń i Inspicjent Brzeszczot. Nazwy nadające się na wyzwania logopedyczne :) A wyzwania logopedyczne nasi uczniowie z powodzeniem podejmują. W tym roku szkolnym sześciolatki zmierzyły się z wierszami o zwierzętach. Wraz z panią Karoliną Laskowską i panią Anią Trzaską miałam przyjemność wysłuchać pięknych recytacji o lwie, niedźwiedziu, dziku, papudze i innych zwierzętach. Młodzi artyści nie ograniczali się do zaprezentowania jednego utworu, ale rekordzista wyrecytował nawet pięć wierszy. Występy były wzbogacone rekwizytami, takimi jak duży pluszowy miś oraz ręcznie wykonanymi strojami. Z grupy 0A do konkursu przystąpiło jedenaścioro dzieci. Wszyscy pięknie się zaprezentowali. Wyróżnionych zostało pięcioro artystów:

            I miejsce: Aleksandra Pogroszewska

            II miejsce: Oliwia Osowiecka

            III miejsce: Ewa Pruszkowska

            Wyróżnienia: Antoni Wachowski i Bartosz Skarżyński

            Z grupy 0B do konkursu przystąpiło dwanaście osób. One również fantastycznie recytowały. Wyróżnili się następujący artyści:

            I miejsce: Szymon Jastrzębski

            II miejsce: Aleksandra Boguska

            III miejsce: Julia Gorełkin

            Wyróżnienia: Amelia Lendo i Dawid Lubak

            Serdecznie gratulujemy. Jesteśmy z Was dumne :)

            Agnieszka Darda, logopeda

        • NOWE - 3D
          • NOWE - 3D

          • Na naszych zajęciach skupiamy się na rozwijaniu wyobraźni przestrzennej, koncentracji uwagi, myślenia abstrakcyjnego i nabieraniu umiejętności konstrukcyjnych. Wdrażamy do dokładności, staranności i precyzji, zwracamy uwagę na prawidłowe odtwarzanie kształtów. Dzieci pracują z programem do projektowania 3D, tworząc własne projekty. Projekty dzieci stworzone podczas zajęć, są dla nich drukowane, przez co dzieci widzą efekt swojej pracy.

            Efekty projektowania:

            1. Symbole wielkanocne w 3D.
            2. Wiosna w 3D.
            3. Symbole narodowe w 3D.
            4. Inne projekty.
            5. Przy projektowaniu.
        • Opłata za wyżywienie - maj 2024 r.
          • Opłata za wyżywienie - maj 2024 r.

          • Opłata za wyżywienie dla uczniów szkoły podstawowej w miesiącu maju 2024 r. wynosi - 105 zł. Dla oddziałów zerowych i grup przedszkolnych 234 zł (3 posiłki) bądź 180 zł (2 posiłki).

            Wpłata za wyżywienie dokonywana jest z dołu, za cały miesiąc w terminie do 25-go dnia każdego miesiąca na konto:

            Gmina Śniadowo, 18-411 Śniadowo, ul. Ostrołęcka 11

            BS Śniadowo

            31 8757 0001 3903 9824 2000 0200

            Przelew należy opisać tytułem: wpłata za wyżywienie, imię i nazwisko dziecka, klasa lub oddział, okres za który jest dokonywana wpłata, np. Jan Kowalski, grupa I, miesiąc: maj 2024

            Odpisy za miesiąc kwiecień ujęte zostaną w czerwcu. 

          • Pierwsza podróż po Festiwalu Piosenki Dziecięcej

          • W piątek 26 kwietnia czwórka naszych najmłodszych uczniów wyruszyła w niezwykłą podróż do Miastkowa na III Festiwal Piosenki Dziecięcej. Antosia, Julia, Gabrysia i Bartek pierwszy raz uczestniczyli w tak dużej imprezie zewnętrznej. Występ był dla nich ogromnym wyzwaniem i przeżyciem. Wszyscy w szkole mocno ściskali kciuki za udany występ naszych zerówkowiczów i pierwszoklasistów, a na miejscu nie mniejsze emocje towarzyszyły również kochającym rodzicom i opiekunom. Talent i wykonanie piosenek zostało docenione przez jury festiwalu. Dzieci otrzymały piękne dyplomy, a Antosia Jastrzębska z klasy Ia oraz Bartek Foryś z oddziału 0a zdobyli wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy pierwszego sukcesu i życzymy powodzenia w następnych konkursach i festiwalach.