Zraszacz foliakowy
Czy można w wieku 9 lat zostać wynalazcą?
Uczniowie z klasy 3 c udowodnili, że tak.
Kochani, zobaczcie pierwszy wynalazek. W następnych dniach na naszej stronie pojawią się kolejne! Zapraszamy!
Zraszacz foliakowy
Czy można w wieku 9 lat zostać wynalazcą?
Uczniowie z klasy 3 c udowodnili, że tak.
Kochani, zobaczcie pierwszy wynalazek. W następnych dniach na naszej stronie pojawią się kolejne! Zapraszamy!
Poniżej harmonogram odbioru podręczników ze szkoły w godzinach 8 - 15. Każdy podręcznik będzie imiennie podpisany, więc proszę odebrać ten, który jest przeznaczony dla ucznia.
klasa IA i IIIC - 24 kwietnia (piątek)
klasa IB - 27 kwietnia (poniedziałek)
klasa IIA - 28 kwietnia (wtorek)
klasa IIB - 29 kwietnia (środa)
klasa IIIA i IIIB - 30 kwietnia (czwartek)
Szanowni Państwo, rodzice klas I-III
W związku z tym, że potrzebna jest uczniom piąta część podręcznika "Tropiciele" informuję, że do czwartku (23 kwietnia) p. Anna Trzaska przygotuje każdemu uczniowi indywidualnie podręcznik (jako własność szkoły jest on wypożyczany), który będziecie Państwo mogli odebrać ze szkoły.
Respektując zasadę ograniczenia zgromadzeń i dbając o Państwa zdrowie, w czwartek zamieścimy harmonogram odbierania podręczników dla poszczególnych klas. Będą one dostępne w wejściu głównym do szkoły, na stolikach ustawionych w wiatrołapie, w godzinach od 8 do 15. Bardzo proszę o racjonalne zaplanowanie godzin odbioru materiałów szkolnych.
Agnieszka Walczuk
dyrektor ZSzP w Śniadowie
W matematycznym Konkursie Logicznego Myślenia dwie uczennice z naszej szkoły otrzymały wyróżnienia: Dominika Szabłowska i Karolina Szabłowska (klasa VIc).
Gratulujemy!
Fragment artykułu z "Komputer świat" z 2 kwietnia 2020 r.
W związku z pandemią koronawirusa i idącym za nią ograniczeniem w swobodnym przemieszczaniu się, jednym z największych problemów jest przejście nie tylko na zdalną pracę, ale i naukę. Aby zapewnić uczniom i studentom możliwie najlepsze warunki, trzy sieci komórkowe, w porozumieniu z Ministerstwem Szkolnictwa Wyższego, zaoferują dodatkowe pakiety internetu dla uczniów i studentów za darmo lub za symboliczną złotówkę.
O szczegóły proszę zwracać się do swoich operatorów telefonii.
Szczegóły w linkach:
Drodzy Uczniowie klas IV-VIII, zapraszamy do pracy na platformie Microsoft Teams, która na pewno ułatwi Wam odsyłanie plików nauczycielom oraz pozwoli na prowadzenie lekcji online. Na załączonym filmiku przedstawiamy instrukcję pierwszego logowania. Powodzenia, do zobaczenia i usłyszenia w Teams!
Od poniedziałku 6 kwietnia w godz. 8.00 – 14.00 w szkole można odebrać podręcznik, ćwiczenia grafomotoryczne i ćwiczenia nr 3 i 4 dla dzieci z obu grup. Książki znajdują się w przedsionku szkoły
Drodzy Uczniowie,
zwracamy się do Was z prośbą o odddanie do szkoły napisanych przez Was próbnych egzaminów do jutra (3.04.2020r.), do godziny 15:00. Arkusze zostawiamy w wejściu do szkoły w skrzynce na korespondencję, pisma, wnioski.
Dziękujemy!
Informacja o działaniu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Łomży w okresie stanu epidemii:
Szanowni Państwo,
W związku z rozporządzeniem MEN z dnia 11 marca 2020r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410 z póżn. zm.) informujemy, że w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Łomży zawiesza się od 17 marca do 10 kwietnia 2020r. (z możliwością przedłużenia tego okresu) wszelkie wizyty dzieci i rodziców (diagnozy, terapie).
W przypadku konieczności uzupełnienia dokumentacji złożonej do dnia 16 marca 2020r. prosimy o przesyłanie dokumentów pocztą.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 86 215 69 47 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: poradniapp1.lomza@poczta.fm.
Jednocześnie informujemy, że specjaliści Poradni są do Państwa dyspozycji, udzielają wsparcia informacyjnego i emocjonalego, w formie porad i konsultacji od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600 za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonu.
Zapraszamy do kierowania pytań szczególnie w przypadku:
Wykaz adresów poczty elektornicznej do poszczególnych specjalistów:
1. Mariola Czarnecka - dyrektor : mczarnecka.poradnia1@poczta.fm
2. Joanna Dardzińska-Mądry - psycholog: jdardzinska.poradnia1@poczta.fm
3. Elżbieta Kłosek - psycholog: eklosek.poradnia1@poczta.fm
4. Magdalena Kołakowska - psycholog: mkolakowska.poradnia1@poczta.fm
5. Agnieszka Czarnecka - pedagog: aczarnecka.poradnia1@poczta.fm
6. Krystyna Orzechowska-Gryguc - pedagog: kgryguc.poradnia1@poczta.fm
7. Patrycja Woronowicz - pedagog: pworonowicz.poradnia1@poczta.fm
8. Renata Katarzyna Czerwińska - logopeda: rkczerwinska.poradnia1@poczta.fm
Drodzy Uczniowie,
Z dniem 26 marca, zgodnie z zaleceniami MEN, rozpoczynamy naukę zdalną. Będziemy realizować nowe treści i zagadnienia, ale tylko te, które możliwe są do przekazania z wyłączeniem bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Lekcje będą odbywały się zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie internetowej szkoły zspsniadowo.edupage.org. Harmonogram ten jest Waszym tymczasowym planem lekcji. Czas, w którym będziecie te lekcje realizować, zależy od Was i indywidualnych ustaleń z nauczycielem. Materiał będzie dostarczany tak, abyście nie spędzali zbyt dużo czasu przy komputerze, a przydzielone zadania były możliwe do zrealizowania w ciągu dnia. Będziecie mogli skorzystać z konsultacji z nauczycielami, kiedy napotkacie na problemy i trudności.
Do celów nauki zdalnej dla klas IV-VIII będziemy wykorzystywali e-dziennik Librus. Ważne jest, żeby każdy uczeń zalogował się na swoje konto, bo nie wszystkie wiadomości są dostępne z konta rodzica. Rodzic nie ma dostępu np. do zadań domowych zleconych uczniowi. Naszym zadaniem jest zachęcić Was do nauki w tak trudnych dla nas wszystkich dniach. Mam nadzieję, że szkoła na odległość będzie dla Was nie tylko wyzwaniem, ale również ciekawą odskocznią od monotonii dnia codziennego.
Naszych najmłodszych, uczniów klas I-III, zachęcam do codziennego odwiedzania strony szkoły, gdzie w zakładce „Materiały do samodzielnej nauki” znajdziecie różne zagadnienia przeznaczone tylko dla Waszej klasy.
Szanowni Rodzice,
Zdaję sobie sprawę z utrudnień w codziennym życiu rodzinnym, wynikających z faktu zawieszenia zajęć szkolnych. Nowa forma prowadzenia zajęć jest wspólnym wyzwaniem szkoły i rodziny. Bardzo Państwu dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie i chęć wspólnego organizowania edukacji zdalnej. Proszę o utrzymywanie kontaktu z wychowawcami i nauczycielami, którzy będą prowadzili konsultacje dla Państwa i uczniów, przynajmniej 2 razy w tygodniu. Godziny nauczycielskich dyżurów znajdziecie Państwo na dzienniku Librus oraz wkrótce na stronie szkoły. Serdecznie zachęcam do zapoznania się z zarządzeniem dyrektora szkoły, określającym szczegółowe zasady organizacji nauki zdalnej. Bardzo Państwa proszę o pomoc w zagoszczeniu szkoły pod dachem Waszych domów. Jednocześnie czekamy na informacje zwrotne, dzięki którym będziemy mogli tę, nową dla nas wszystkich, formę pracy rozwijać i udoskonalać.
Rodziców dzieci przedszkolnych zachęcam do zapoznania się z materiałami w zakładce „Domowe Przedszkole”, gdzie będziemy zamieszczać propozycje ciekawych zabaw z maluchami oraz przydatne materiały i artykuły.
Z wyrazami troski o zdrowie Waszych rodzin
Agnieszka Walczuk
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie
Uwzględniając uwagi przekazywane przez rodziców, które dotyczą m.in. ograniczeń wynikających z faktu wykonywania przez Państwa obowiązków służbowych, możliwości dostępu ucznia do sprzętu komputerowego, różnych warunków lokalowych i wielodzietności rodzin, staramy się jak najbardziej dostosować organizację pracy do możliwości uczniów.
Od poniedziałku, 23 marca 2020 roku, do odwołania, nauczyciele będą zamieszczali materiały dla uczniów w ramach tak zwanego nauczania zdalnego zgodnie z podanymi harmonogramami.
Nauczyciele klas I-III zamieszczają zadania do wykonania na stronie internetowej szkoły w zakładce "Materiały do samodzielnej nauki" wg następującego klucza:
Nauczyciele klas IV-VIII publikują materiały do nauki wyłącznie za pośrednictwem Librus Synergia wg następującego klucza:
Zalecamy korzystanie z rozwiązania Librus Synergia poprzez przeglądarkę internetową i adres: portal.librus.pl
Z prośbą o odnowienie zagubionych loginów i haseł proszę zwracać się do nauczycieli wychowawców, którzy przekażą te informacje Administratorom szkolnego systemu.
W przypadku problemów z przesyłaniem zleconych zadań nauczycielom, prosimy założyć teczki prac i przechowywać je do czasu powrotu do szkoły.
Nie możemy w najbliższym czasie spotkać się w murach naszej szkoły, ale to nie znaczy, że nie możemy zdobywać wiedzy lub chociażby jej utrwalać. Jest to wyzwanie dla nas wszystkich i wszyscy mamy prawo do bycia niedoskonałymi. Życzymy dużo cierpliwości i chęci do zdobywania wiedzy. Wyrażamy jednocześnie przekonanie, że wspólnie damy radę osiągnąć zamierzone cele.
Z wyrazami szacunku
Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,
Jeżeli potrzebujecie pomocy, konsultacji, wsparcia uprzejmie informujemy, że pozostajemy do Waszej dyspozycji za pośrednictwem konsultacji elektronicznych (wiadomości poprzez e-dziennik) oraz telefonicznych.
Zapraszamy do kontaktu!
Z radością publikujemy piękne podziękowania dla naszych uczniów i wychowawców:
"Dzień dobry,
Jestem tatą Kacperka Gierwatowskiego na rzecz, którego Państwa
Uczniowie wraz z wychowawcami przeprowadzili akcję
charytatywną.Chciałbym prosić o opublikowanie poniższego
podziękowania, wraz z aktualnym zdjęciem Kacperka.
Dziękuję.
"Szanowna Pani Małgorzato, Drodzy Uczniowie,
Chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować za zorganizowanie zbiórki na
leczenie naszego synka Kacperka Gierwatowskiego. Jesteśmy ogromnie
wdzięczni, za to, że sytuacja, w jakiej się znaleźliśmy nie była Wam
obojętna i postanowiliście nam pomóc organizując akcję charytatywną na
rzecz leczenia Kacperka.
Choroba, która dotknęła naszego synka, była dla nas ogromnym ciosem.
Wiele razy zastanawialiśmy się, czy zdołamy zmierzyć się z tak okrutną
diagnozą. Przechodziliśmy przez ciężkie chwile, podczas gdy Kacperek
miał operacje na mózgu oraz otrzymywał kolejne wyniszczające dawki
chemioterapii. Gdy Kacperek powoli zaczął dochodzić do siebie,
ponownie otrzymaliśmy druzgocącą wiadomość, – aby ratować Kacperka
konieczny jest wyjazd za granicę. Nagle na naszej drodze stanęła
bariera finansowa, od której zależało życie i zdrowie naszego synka.
Dlatego też dziękujemy za to, że zauważyliście nasz apel o pomoc i tak
bardzo zaangażowaliście się w naszą zbiórkę. Dzięki takim postawom
udało nam się zebrać środki na operację i dalsze leczenie Kacpra.
To jednak nie koniec naszej walki. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy
się o przerzutach, jakie pojawiły się na kręgosłupie, jednak NIE
PODDAJEMY SIĘ!
Obecnie Kacperek przechodzi sześciotygodniowy cykl radioterapii, aby
powstrzymać rozwój choroby. Przed nami również długa rehabilitacja,
która ma na celu powrót Kacperka do możliwie jak najlepszej
sprawności.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Małgorzacie Gruszczyńskiej, całej
klasie VIIIB i rodzicom uczniów, a także klasom 0-3, VIIIA, VC i Pani
Irenie Olszewskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie oraz
wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę charytatywną.
Osoby zainteresowane dalszym losem Kacperka zapraszam do śledzenia
strony na facebooku: https://www.facebook.com/robert.gie.7
Rodzice – Ola Robert"
--
Pozdrawiam
Robert Gierwatowski"
Dzisiaj na portalu WP pojawiła się ciekawa informacja:
"Darmowe lekcje z języka polskiego i matematyki dla ósmoklasistów przygotowujące do Egzaminu Ósmoklasisty zaczną się od 19 marca (czwartek) o godzinie 11.00. Doświadczeni nauczyciele – korepetytorzy będą przez 90 minut pomagać w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty. Przed pandemią koronawirusa egzamin z całego materiału szkoły podstawowej zaplanowany był na 21-23 kwietnia. Lekcje będą prowadzone na żywo, w każdy dzień roboczy (oprócz weekendów) o godzinie 11.00...
WP Pilot to platforma do oglądania kanałów telewizyjnych należąc do Wirtualnej Polski. Na co dzień umożliwia oglądanie ogólnodostępnych kanałów telewizyjnych przez internet (na komputerach, smartfonach, tabletach i smart TV). Dostępne są zarówno pakiety darmowe oraz płatne oferują więcej kanałów".
Zachęcamy wszystkich uczniów, zwłaszcza ósmoklasistów, do skorzystania z oferty edukacyjnej Wirtualnej Polski i wspólnego ogłądania.
Bezpośredni link:
Rady dla ósmoklasistów:
- Pozbądź się „rozpraszaczy”.
- Nie odkładaj nauki „na później.”
- Ucz się partiami.
- Trenuj pamięć i koncentrację.
- Zapisuj, notuj, obklejaj pokój.
- Mów do siebie lub do… kota.
- Nie lekceważ pozornie łatwych tematów.
- Rozwiązuj dużo zadań.
Zasady efektywnej nauki – rady dla ósmoklasistów
Pozbądź się „rozpraszaczy”
Zanim rozpoczniesz naukę, schowaj do pudełka lub szuflady wszystkie „rozpraszacze” uwagi: telefon, pilot od telewizora, smartwatch. W pomieszczeniu, w którym się uczysz, powinna panować cisza.
Nie odkładaj nauki „na później”
Tym, co najbardziej blokuje w przyswajaniu wiedzy, jest świadomość ogromnej ilości materiału. Zaczynając wcześniej i ucząc się systematycznie, nie musisz pochłaniać niewyobrażalnych porcji wiedzy w krótkim czasie. Odwlekanie nauki powoduje nawarstwianie się materiału, który trzeba jeszcze powtórzyć i ogromny stres. Pamiętaj, że efektywnie znaczy systematycznie!
Ucz się partiami
Nauka jest dużym wysiłkiem dla umysłu. Po pewnym czasie nauki „non stop” mózg zaczyna pracować na zwolnionych obrotach i zapamiętuje mniej. Dlatego łatwiej przyswoisz sobie małe porcje materiału, ucząc się regularnie.
Trenuj pamięć i koncentrację
Przeznaczaj na trening tylko 5 minut dziennie. Nauczysz się szybciej skupiać i zaczniesz popełniać mniej błędów podczas rozwiązywania zadań.
Zapisuj, notuj, obklejaj pokój
Wbrew pozorom, to wcale nie jest strata czasu! Łatwiej zapamiętasz rzeczy, które notujesz. Na egzaminie szybko przypomnisz sobie, że wzór, którego potrzebujesz do rozwiązania zadania, wisi nad Twoim biurkiem i został napisany zielonym flamastrem. Od tego już tylko mały krok do przypomnienia sobie całego wzoru.
Mów do siebie lub do… kota
Powtarzanie na głos znacznie przyspiesza zapamiętywanie informacji. Możesz opowiadać treść lektury swojemu zwierzakowi albo samemu sobie :)
Nie lekceważ pozornie łatwych tematów
Bez kilku powtórzeń i wyraźnej intencji nauczenia się czegoś, nawet najprostsze rzeczy wylecą z głowy.
Rozwiązuj dużo zadań
Teoria to jedno, ale praktyczne „rozgryzanie” zadań to sedno egzaminu ósmoklasisty. Rozwiązuj zadania, arkusze, testy. Nabierzesz wprawy i szybciej nauczysz się zagadnień teoretycznych.
Powodzenia!!!
Klasa V
Zad.1
W pewnej szkole odbyły się zawody sportowe. Numery startowe dziewcząt to liczby dwucyfrowe, mniejsze od 50, które są wielokrotnościami liczby 4 podzielnymi przez 3. Natomiast numery startowe chłopców to liczby dwucyfrowe, większe od 50, które są wielokrotnościami liczby 6 niepodzielnymi przez 10.
Ilu zawodników startowało w zawodach ?
Zad.2
Turystyczny szlak rowerowy ma 16 km długości. Drogę na całej długości postanowiono pokryć nową nawierzchnią. Pracę zaczęły dwie ekipy pracowników z obu końców drogi. Jedna ekipa wykonuje 1km 800m drogi tygodniowo a druga o 400m tygodniowo więcej. Po ilu tygodniach remont będzie zakończony?
Zad.3
Zawsze, gdy tata robi 3 kroki, to jego syn Tomek robi 4 kroki. Tata zrobił 249 kroków, idąc wraz z Tomkiem ze sklepu do domu. Ile kroków zrobił na tej trasie Tomek?
Klasa VI
Zad.1
W kwadracie o obwodzie 8 cm środki pewnych dwóch sąsiednich boków połączono ze sobą i z wierzchołkiem kwadratu nienależącym do tych boków. Jaką część pola kwadratu stanowi pole otrzymanego na środku trójkąta?
Zad.2
Pan Kowalski, chcąc kupić 2 bilety na mecz, musiał najpierw wymienić w banku złotówki na euro, a potem zapłacić po 110 euro za każdy bilet. Niestety, z przyczyn od niego niezależnych, nie mógł wykorzystać tych biletów, więc je sprzedał za pomocą Internetu, otrzymując 360 euro, które wymienił w tym samym banku na złotówki. Ile zyskał pan Kowalski, skoro kupił euro po 4,26 zł za 1 euro, a sprzedał je po 4,23 zł za 1 euro?
Zad.3
Tomek kupił 11 zeszytów i zostało mu 5 zł. Gdyby chciał kupić 15 zeszytów, zabrakłoby mu 7 zł. Ile pieniędzy miał Tomek przed zakupem?
Serdeczne podziękowania dla Pani Małgorzaty Gruszczyńskiej oraz uczniów klasy VIII B z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie za wsparcie dla naszego synka Franka i zorganizowanie zbiórki pieniędzy na jego dalsze leczenie i rehabilitację. Dziękujemy również Kołu Gospodyń Wiejskich w Szabłach Młodych za wsparcie i włączenie się w akcję pomocy. Jesteśmy wdzięczni wszystkim ludziom dobrych serc za bezinteresowne oraz liczne przyłączenie się do zbiórki jak i zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym. Dziękujemy! Rodzice Franka
W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu
Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeniesieniu zawodów na dzień 16.04 br.
Powered by aSc EduPage