"Podróż przez Polskę" t r w a ! (aktualizacja 3.2)
- 4
"Podróż przez Polskę" t r w a ! (aktualizacja 3.1)
- 2
"Podróż przez Polskę" t r w a ! (aktualizacja 3.0)
Kolejka przed warsztatownią! Niesamowite przygody w czasie p o d r ó ż y ! Ogromne e m o c j e ! Tylko u nas w szkole!
10
Zaczęliśmy "Podróż przez Polskę" (aktualizacja 2.2)
- 17
Zaczęliśmy "Podróż przez Polskę" (aktualizacja 2.1)
- 41
Zaczęliśmy "Podróż przez Polskę" (aktualizacja 2.0)
- 19
Zaczęliśmy "Podróż przez Polskę" (aktualizacja 1.1)
- 4
Zaczęliśmy "Podróż przez Polskę"!
- 30
Podróż przez Polskę zmienia szkołę!
W dniach 26 (piątek) i 29 (poniedziałek) maja w naszej szkole klasyczne lekcje szkolne zostaną zastąpione zajęciami w "warsztatowniach". Zajęcia dla uczniów wszystkich klas będą trwały od 8.00 do 13.00. Uczniowie będą mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, zamiłowań i wiedzy w ciekawej i niecodziennej formie. Podsumowanie uczniowskich i nauczycielskich aktywności nastąpi w dniu 1 czerwca.
Celem projektu jest integracja społeczności szkolnej oraz udowodnienie, że nauka może być naprawdę fascynującym doświadczeniem i zabawą, a udział w proponowanych warsztatach to atrakcyjna forma spędzania czasu. W czasie realizacji projektu uczestnicy będą mogli uczestniczyć w następujących aktywnościach:
1. Warsztaty taneczne – „Hopsasa do lasa”.
2. Warsztaty kulinarne – „Matulu, Matulu ta pyza ma łocy!”
3. Warsztaty teatralne – „Mickiewicz inaczej”.
4. Warsztaty plastyczne – „Więc chodź, pomaluj mój świat!”
5. Warsztaty muzyczne – „Miała baba koguta”.
6. Warsztaty charakteryzacji – „Jam się pięknie malowała, pięknie stroiła się”.
7. Warsztaty językowe – „Oooooooo, ale jazz! Hardkorowo pada deszcz”.
8. Warsztaty fotograficzno-filmowe – „Obiektyw i fakty”.
9. Warsztaty konstrukcyjne – „Zrób to sam”.
10. Warsztaty taneczno-wokalne – „Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu mam talent”.
11. Warsztaty plastyczne – „Zaczarowany ołówek”.
12. Warsztaty robotyki i projektowania – „Bajki robotów”.
13. Warsztaty „Mistrz kanapki” – „Na straganie w dzień targowy”.
14. Warsztaty – „Kapelusze Hanki Bielickiej”.
15. „Sadzimy rośliny”. Warsztaty ekologiczne w przedszkolu z udziałem rodziców.
Zależy nam na zorganizowaniu takich zajęć, w których dzieci będą uczestniczyły z przyjemnością. Wartością dodaną projektu będzie na pewno promocja zdrowego stylu życia oraz tematyki ekologicznej. Planowane warsztaty to także okazja do przyjrzenia się wielu zagadnieniom społecznym. Mamy nadzieję, że „Podróż przez Polskę” będzie inspiracją do zmiany sposobu myślenia o nauce.
W związku z tym w dniach 26, 29 maja i 1 czerwca zmieniona będzie organizacja pracy szkoły. Szczegółowe informacje zostaną zamieszczone w e-Dzienniku Librus.
Egzamin ósmoklasisty 2023
- 5
Dziś uczniowie najstarszych klas przystąpili do egzaminu ósmoklasisty z matematyki, wczoraj zmagali się z językiem polskim, a dokładniej z Balladyną, opowiadaniem i rozprawką. Jutro zaś czas na język nowożytny, przeważnie angielski.
Wycieczka w góry, czyli deszcz i woda
We wtorek 16 maja klasy siódme i ósme rozpoczęły swoją czterodniową wycieczkę w Śniadowie o godzinie piątej rano. Większość uczestników długą podróż na południe kraju spędziła na spaniu i rozmowach.
Po 8 godzinach jazdy luksusowym mercedesem prowadzonym m.in. przez naszą panią pilotkę znaleźliśmy się na Starym Rynku w Krakowie. Sympatyczny przewodnik o imieniu Staś oprowadził nas po najpopularniejszych i najważniejszych zakątkach Starego Miasta. Poznaliśmy historię katedry zamkowej oraz innych ważnych zabytków.
Po kolejnych godzinach jazdy autokarem dotarliśmy do pensjonatu o nazwie ,,Willa pod Tatrami’’. Zakopane przywitało nas pochmurną pogodą i deszczem. W trakcie pierwszych chwil pobytu w pensjonacie pojawiła się też tajemnicza materia, która przewędrowała z pokoju nr 11 do pokoju nr 12. Zainteresowani wiedzą, o co chodzi 😊 Zmęczeni niezwykłymi wydarzeniami wszyscy szybciutko poszliśmy spać.
W ciągu następnych dwóch dni pokonaliśmy całą Dolinę Kościeliską, wspięliśmy się po kamieniach w celu obejrzenia wodospadu Siklawica. Spędziliśmy przyjemnie czas, kąpiąc się na basenach termalnych w Chochołowie oraz spacerując po Krupówkach. Pobyt w zimowej stolicy Polski zakończyliśmy dyskoteką i zintegrowaniem się całej naszej grupy. Było super.
Ostatniego dnia wyruszyliśmy do Kopalni Soli w Wieliczce. Muzeum, które znajduje się na głębokości około 130 m pod ziemią, było fantastyczne.
Po południu, niestety, wracaliśmy już do Śniadowa. Dziękujemy naszym opiekunom – paniom Irenie Olszewskiej, Magdzie Modzelewskiej, Renacie Buczyńskiej i Agnieszce Zaorskiej oraz panom Robertowi Kozikowskiemu i Markowi Filipkowskiemu za opiekę i poświęcony nam czas. Mimo niesprzyjającej i nieprzewidywalnej pogody było fantastycznie!
Patrycja Modzelewska,
Alicja Jemielity
Lena Dymerska
Marek Filipkowski
18
Starsi czytają młodszym
W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole założyliśmy Klub Przyjaciół Bratka. Podczas zajęć uczniowie klas 1-3 chętnie i z uwagą słuchają bajek, odpowiadają na pytania do tekstu, wykonują ćwiczenia, rysują oraz bawią się. Celem projektu było zachęcenie do nauki czytania i wypowiadania się.
Uczennice klasy 3b - Zuzia i Wiktoria przygotowały się w domu do głośnego czytania jednej z bajek terapeutycznych Bratka młodszym dzieciom. Do ćwiczonego tekstu ułożyły po 5 pytań. 22.05.2023 r. spotykały się z przedszkolakami z grupy 4 oraz grupą 0A i czytały bajkę. Po przeczytaniu zadawały młodszym kolegom przygotowane pytania. Dzieci odpowiadały na nie, kolorowały podobiznę Bratka, a także samodzielnie ilustrowały usłyszaną bajkę.
Karolina Laskowska
3
Eksperymenty na Uniwersytecie w Białymstoku
We wtorek (16-go maja) w ramach współpracy z Klubem Młodych Odkrywców, pod opieką pani Agaty Wyrzykowskiej, już po raz drugi mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Pikniku Naukowym KMO zorganizowanym na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. W tym roku działaliśmy pod hasłem: EKSPERYMETUJEMY RAZEM W RÓŻNYCH DZIEDZINACH WIEDZY.
16
Z wizytą w oczyszczalni ścieków
Uczniowie klasy 7a i 7b wraz z panią Agata Wyrzykowska udali się go Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Śniadowie. Na miejscu czekała na nich pani Justyna Jemielity - kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Śniadowie. Pani Justyna oprowadziła uczniów po terenie oczyszczalni, omówiła: „drogę” jaka przechodzą ścieki zanim zostaną wpuszczone do rowu melioracyjnego, zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa związane z praca konserwatora oczyszczalni oraz poinformowała uczniów o konsekwencjach wrzucania śmieci do toalet. Uczniowie zapoznali się z metodą działania przepompowni ścieków, dowiedzieli się jakie niebezpieczne, zagrażające życiu gazy wydzielają się z ścieków, poznali jak działa sitopiaskownik oraz sito Hubera, przyjrzeli się oczyszczaniu biologicznemu ścieków w zbiornikach retencyjnych, zobaczyli laguny hydrobotaniczne. Usłyszeli także, co się dzieje z osadem zebranym podczas oczyszczania ścieków.
16
Jakie cudne te Mazury!
Wycieczek ciąg dalszy. W piątek (12-go maja) uczniowie klas: 4a, 4b, 6a, 6b wyjechali na wycieczkę na Warmię i Mazury. Pierwszym punktem programu był niesamowity seans w PLANETARIUM LOTÓW KOSMICZNYCH. Następnie zwiedzaliśmy Olsztyn: przepiękną STARÓWKĘ, STARY RATUSZ, BAZYLIKĘ. Ze stolicy WARMII I MAZUR przejechaliśmy do SKANSENU W OLSZTYNKU. Tam podziwialiśmy: zagrody chłopskie, dworki szlacheckie, wiatraki, młyny. Następnie wyruszyliśmy do GRUNWALDU - w celu poznania historii związanej z BITWĄ POD GRUNWALDEM. To była niesamowita przygoda, która na długo pozostanie w naszej pamięci.
3
Klasy 3 na wycieczce: Wioska Indiańska i spacer z alpakami w Supraślu
We wtorek (16-go maja) z wielką radością i nadzieją na dobrą pogodę klasy trzecie wyruszyły na wycieczkę. W planach był film pt. "Szkoła czarodziejskich zwierząt" w kinie Helios w Białymstoku, a potem Wioska Indiańska w Supraślu. Zabawa była przednia, pogoda nam dopisała, wszyscy wrócili zadowoleni. Wszyscy z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej wyprawy.
Barbara Kulesza, Elżbieta Skubich
28
Ale szok! Cyrk "Szok" w naszej szkole :-)
Tak zabawnego początku tygodnia życzymy sobie w każdy poniedziałek :-) Wczoraj (15-go maja) naszą szkołę odwiedził cyrk „Szok”. W trakcie przedstawienia przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3 „pękali ze śmiechu”.
Dzieci miały możliwość zobaczyć żonglerkę piłeczkami, wesołego Clowna na szczudłach oraz pojeździć na miniaturowym rowerku. Niesamowitą atrakcją był pokaz piesków, które posłusznie wykonywały polecenia. Wiele emocjio wzbudził także wąż. Każde dziecko mogło dotknąć węża, a niektóre trzymały go nawet na rękach. Zabawy było co niemiara.
40
Sukces naszych uczniów w I TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY ZE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS
Miło nam poinformować, że w I TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY ZE SZKOLNYCH KÓŁ CARITAS ,,Grałbym dalej w piłkę... św. Dominik Savio" w Piskach w dniu 13.05.2023 r. nasi uczniowie osiągnęli wspaniałe wyniki, zarówno w kategorii zespołowej, jak i indywidualnej.
I miejsce - chłopców w kategorii klas IV - VI
Drużyna w składzie: Kraiński Kacper, Wasik Kacper, Piórkowski Alan, Karpiński Jakub, Duda Bartosz, Truszkowski Damian, Jastrzębski Krzysztof, Tyszka Jakub.
II miejsce - dziewcząt w kategorii klas IV - VI
Drużyna w składzie: Pstrągowska Maria, Krajewska Emilia, Jankowska Patrycja, Klimaszewska Julia, Powichrowska Nikola, Mudra Radmila, Piórkowska Wiktoria, Jankowska Karolina.
II miejsce - dziewcząt w kategorii klas VII - VIII
Drużyna w składzie: Szwarc Alicja, Wiśniewska Dominika, Kołota Julia, Jastrzębska Alicja, Nowacka Aleksandra, Modzelewska Patrycja, Chomontowska Anna, Leszczyńska Natalia.
II miejsce - chłopców w kategorii klas VII - VIII
Drużyna w składzie: Bruliński Szymon, Jastrzębski Szymon, Świderski Dawid, Jankowski Krystian, Chojnowski Marek, Kozłowski Dominik, Junkiewicz Konrad, Chodkowski Bartosz.
W kategoriach indywidualnych za I miejsca zdobyliśmy aż 9 (z 12) statuetek.
Bieg na 100 m - Powichrowska Nikola - Chomontowska Anna - Wasik Kacper - Bruliński Szymon
Gra 1x1 - Kołota Julia - Kraiński Kacper - Kozłowski Dominik
Król strzelców - Piórkowska Wiktoria - Chodkowski Bartosz
Gratulujemy wspaniałych wyników!
Opiekunowie: p. Irena Olszewska, p. Tomasz Szeląg, p. Katarzyna Bieńkowska
OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA
W dniu 14 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się OGÓLNOPOLSKI KONKURS LOGICZNEGO MYŚLENIA, w którym uczestniczyło 10 uczniów z klas 1-3, 24 z klas 4-6 i 10 z klas 7-8.
Łącznie w konkursie wzięło udział 44 uczniów naszej szkoły.
Laureatem konkursu został:
- Miłosz Dymerski z klasy 3b (poziom 1).
Wyróżnienia zdobyli:
- Kacper Jastrzębski kl. 3b (poziom 1)
- Lena Dymerska kl.7b (poziom 3)
- Mateusz Sakowski kl. 8b (poziom 3)
- Zofia Brulińska kl. 8b (poziom 3).
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Szkolny koordynator konkursu: Wanda Kalska-Brulińska
XXXII Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2023
Znamy już wyniki XXXII Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2023.
16 marca 2023 roku 37 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie. Zadania były jak zwykle nietypowe i bardzo trudne.
Wyróżnienie uzyskali:
- w kategorii Maluch:
Jastrzębski Kacper – klasa 3b
Dymerski Miłosz – klasa 3b
Jastrzębski Alan – klasa 3b
Sakowski Szymon – klasa 4b
- w kategorii Beniamin:
Włodkowska Wanessa – klasa 5b
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!
Szkolny koordynator konkursu Małgorzata Alachamowicz
Archiwum Aktualności