Rok szkolny zakończyliśmy śpiewającym sukcesem. Uczennica klasy VA Zuzanna Komorowska zdobyła nagrodę w zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku Konkursie Piosenki Wakacyjnej. Zuzia pięknie wykonała utwór grupy Golec uOrkiestra "Bo lato rozpala". Gratulujemy udanego występu i trzymamy kciuki za dalszy rozwój muzyczny.
Wyśpiewane wakacje!
Pożegnanie klas ósmych
Poniżej fotorelacja z dzisiejszego pożegnania klas ósmych.
25
Żegnaj, szkoło!
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
- Uroczyste zakończenie dla klas 8 odbędzie się w czwartek 23 czerwca 2022 r. o godzinie 11.00 w nowej sali gimnastycznej. Ten dzień jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych dla pozostałych uczniów szkoły. Pracują tylko klasy 0 i przedszkole (przywozy poranne /bez II zmiany/ i odwozy zgodnie z harmonogramem porannym i popołudniowym).
- W dniu 24 czerwca 2022 r. (piątek) odbędzie się rozdanie świadectw promocyjnych, nagród, wyróżnień i dyplomów zgodnie z harmonogramem:
- klasy 0-III godz. 8.00 spotkanie w nowej sali gimnastycznej, póżniej z wychowawcami w klasach
- godz. 9.30 - Msza św. dla wszystkich uczniów,
- kl. IV-VII po mszy ok. godz. 10.30 spotkanie w nowej sali gimnastycznej, później z wychowawcami w klasach,
- zakończenie roku dla dzieci z grup przedszkolnych około godz. 12.00 w nowej sali gimnastycznej.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego jest dniem, w którym uczniów obowiązuje strój galowy.
W piątek 24 czerwca br. przywozy uczniów do szkoły będą wyglądały następująco:
- kursy na godz. 8.00 bez zmian,
- kurs II zmiany przyspieszony o 15 minut,
- odwozy we wszystkich kierunkach od 12.50.
Przedszkole Gminne w Śniadowie pracuje do czwartku 30 czerwca br.
W razie pytań i wątpliwości rodziców prosimy o kontakt z wychowawcami i sekretariatem szkoły (86) 217-61-43.
Bezpieczne wakacje - apel szkolny
Nowa galeria Bezpieczne wakacje - apel szkolny została dodana do albumu fotograficznego
...w wykonaniu uczniów klas II
39
Dzień z pędzlem i paletą
13 września br. przypada 30-ta rocznica nadania naszej szkole imienia. Już na początku roku zostały podjęte działania zmierzające do upamiętnienia tego momentu. Głównym punktem obchodów tego dnia będzie uroczyste odsłonięcie muralu związanego z bohateremi Pułku 3 Strzelców Konnych.
8Wykonanie muralu to kosztowne przedsięwzięcie. Dzieci z naszej szkoły postanowiły więc włączyć się w zbiórkę pieniędzy na realizację wspomnianego projektu. Uczniowie klas 4-8 w dniach 15,17 czerwca pod opieką pani Agaty Gaickiej-Sagało zorganizowali "Dzień z pędzlem i paletą". Celem warsztatów malarskich było "sportretowanie" wybranego fragmentu najbliższej okolicy lub po prostu pokazanie na płótnie tego, co im w duszy gra. Powstało 40 obrazów o różnorodnej tematyce. Dominują pejzaże. Obejrzeć można także martwą naturę oraz abstrakcje. Młodzi artyści z własnej inicjatywy postanowili przekazać swoje prace na sprzedaż. Uzyskane w ten sposób pieniądze będą ich wkładem w wykonanie na budynku szkoły wspomnianego wyżej malowidła. Dzieło ułatwi wizualizację tego, co wartościowe i ważne w życiu. A tego właśnie chcemy uczyć młodych ludzi!
Igrzyska Dzieci w lekkoatletyce - niedziela - 29.05.2022 r. - Piątnica
Nowa galeria Igrzyska Dzieci w lekkoatletyce - niedziela - 29.05.2022 r. - Piątnica została dodana do albumu fotograficznego
47
Sukcesy naszych uczniów w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym
Na naukę chemii i fizyki nigdy nie jest za wcześnie!
Uczniowie szkolnego koła chemicznego RAD-ośni Chemicy wraz ze swoją opiekunką Agatą Wyrzykowską przeprowadzili warsztaty fizyko-chemiczne w grupach przedszkolnych. Dzieci dowiedziały się skąd bierze się prąd, co jest przewodnikiem a co izolatorem. Zapoznały się ze zjawiskiem magnetyzmu. Sprawdziły, które przedmioty z sali przyciągnie magnes. Dzięki warsztatom dowiedziały się, co to jest napięcie powierzchniowe. Policzyły także ile kropel wody zmieści się na monecie oraz zrobiły bańki mydlane. Przeprowadziły też pierwszą reakcję chemiczną wykonując lampę lawę. Maluchy nauczyły się posługiwać pipetą mieszając roztwory o różnym odczynie. Najwięcej radości sprawiły samodzielnie wykonane slimy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów.
34Opiekun koła chemicznego: Agata Wyrzykowska
Uczniowie klasy 3b na pikniku
Tak bawiła się klasa 3b na pikniku u kolegi z klasy - Radka ;-)
Niebawem Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej!
Minister i wybuchy, czyli Dzień Dziecka 2022
Bez dwóch zdań Dzień Dziecka w naszej szkole wyjątkowy był od samego świtu. Zaczął się grzmotami i błyskawicami, a i jego koniec zwieńczyły wybuchy. Na pewno przejdzie do historii naszej szkolnej społeczności.
Po porannej burzy wychowawcy spotkali się ze swoimi uczniami w klasach, by sfinalizować przygotowania do przewidzianych od godziny dziewiątej gier, zabaw i konkursów. Wszystko potoczyło się zgodnie z planem „B” opracowanym i wdrożonym ze względu na mocno ekspresywną pogodę, która była doskonałym tłem do tego, co działo się za murami szkoły.
A działo się...
Tor rywalizacji sportowej, gigantyczna skakanka, artystyczne zmagania przy malowaniu plakatów, eksperymenty w Szkolnym Centrum Nauki Kopernik czy chusta animacyjna tak wyczerpały energię uczniów, iż konieczna była wizyta w szkolnej stołówce, w której każdy z apetytem zjadł hot doga i zakąsił go lodem do wyboru – truskawkowym lub orzechowym.
Momentem szczególnym tegorocznego Dnia Dziecka było poświęcenie i oficjalne przekazanie młodzieży naszej gminy autobusu elektrycznego. W czasie tej uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć znamienitych przedstawicieli samorządu i władz centralnych, między innymi ministra edukacji narodowej, w którego obecności zostały rozstrzygnięte dwa główne konkursy, pierwszy - na oryginalną nazwę elektrycznego autobusu, drugi – na najciekawszy transparent o ekologicznej tematyce.
Pierwszy konkurs wygrała uczennica klasy VI B – Lena Dymerska, która jest autorką nowej nazwy szkolnego autobusu – ŚNIADOBUS.
Drugi konkurs zespołowo wygrały w swoich kategoriach wiekowych klasy VI A i III A.
Zwycięzców nagrodzono hucznymi brawami i wystrzałami konfetti, które wzbudziły ogromny entuzjazm zwłaszcza najmłodszych uczniów naszej szkoły.
Marek Filipkowski
35
Narysuj eko-komiks i zgarnij nagrody!
Gmina Łomża zachęca dzieci i młodzież w wieku 6-15 lat uczęszczającą do klas I-VIII szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursach plastycznych organizowanych w ramach Kampanii Edukacyjnej pod hasłem ,,EKO GMINA – Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT’’.
Prace konkursowe należy przynosić do szkoły do 13 czerwca 2022 r. do Pani Agaty Gaickiej-Sagało.
Szczegóły na poniższym plakacie. Regulamin w załączniku.
Regulamin.pdf
Puławy - Sandomierz - Kazimierz Dolny - wycieczka klas trzecich
- 5
Egzamin ósmoklasisty 2022
Stało się. Ten dzień w końcu nadszedł. Po ośmiu latach nauki w szkole podstawowej uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Dziś język polski. Naszym wychowankom życzymy powodzenia.
Mamy to! Nagroda Publiczności w programie "Być jak Ignacy"
Uczniowie ze szkoły w Śniadowie zdobyli III miejsce Nagrody Publiczności w VII etapie programu "Być jak Ignacy". Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za oddane głosy na pracę naszej zdolnej młodzieży!
Źródło zdjecia: Facebook
Nauka poprzez zabawę. Nasi uczniowie na Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XVIII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki. To największe, cykliczne wydarzenie w Polsce północno-wschodniej. Ma w prosty, a jednocześnie ciekawy sposób zachęcić do poznawania nauk ścisłych, medycznych, przyrodniczych, technicznych, społecznych i humanistycznych.
17W ramach współpracy z Klubem Młodego Odkrywcy uczniowie koła chemicznego uczestniczyli w Rodzinnym Pikniku Naukowym na Stadionie Miejskim w Białymstoku. Zespół w składzie: Zofia Cwalina, Andżelika Szwarc, Natalka Sulewska, Dominika Szabłowska, Karolina Szabłowska, Mikołaj Nowacki, Grzegorz Bialuk, Milena Zalewska, Krzysztof Cwalina i Aleksandra Sulewska pod opieką pani Agaty Wyrzykowskiej reprezentował naszą szkołę wykonując szereg interesujących doświadczeń chemicznych. Największym powodzeniem cieszyły się własnoręcznie zrobione slimy, wulkan, samopompujące balony oraz elektryzownie ciał.
Po Białymstoku przyszedł czas na Łomżę. We wnętrzach Akademii Nauk Stosowanych grupa teatralna „Pacynka i Ja”, prowadzona przez panią Monikę Brulińską, zaprezentowała przedstawienie pt. „Królewna Niezadowolencja”. Uczennice z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do swoich ról. W końcu nastąpił ten długo wyczekiwany moment, kiedy to wyszły na scenę: Maria Pstrągowska, Maria Szabłowska, Julia Klimaszewska, Zuzanna Sierzputowska, Lena Dymerska, Alicja Jemielity, Aleksandra Nowacka, Klaudia Brulińska, Natalia Leszczyńska, Anna Chomontowska, Karolina Kupidłowska, Magdalena Jemielity, Patrycja Jankowska oraz Anna Szeląg.
Tegoroczny festiwal odbył się w dniach 7-13 maja. Jego hasłem były słowa Alberta Einsteina: "Przyszłość należy do wyobraźni".
Wycieczka do Trójmiasta
Dzień pierwszy wycieczki za nami. Klasy szóste (A,B) i siódme (B,C) po przejechaniu ponad trzystu kilometrów zwiedziły starówkę Gdańska, oddały hołd bohaterom Westerplatte i zostały zakwaterowane nad brzegiem morza w Chłapowie. Jak podają źródła zbliżone do opiekunów, wszyscy bawią się dobrze.
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
Nowa galeria Apel - Konstytucji 3 Maja została dodana do albumu fotograficznego
21W piękny piątkowy dzień (29 kwietnia) na sali gimanstycznej w szkole w Śniadowie zaświeciła majowa jutrzenka. Uczniowie klasy 8b oraz 7c, ubrani w stroje z epoki, przybliżyli społeczności szkolnej okoliczności i znaczenie uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Historyczne chwile grozy (inscenizacja I rozbioru Polski) oraz radości (obrady sejmu i uchwalenie konstytucji) wymalowały na twarzach uczniów zainteresowanie i wyjątkowe skupienie. Akademię uświetniła asysta Pocztu Sztandarowego oraz chóru szkolnego. Dumni ze swego narodowego dziedzictwa uczniowie i nauczyciele odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego oraz Hymn Szkoły "Zostały tylko ślady podków". Opuszczając salę gimnastyczną w iście radosnych humorach, z kotylionami w klapie, wszyscy udali się na popularną "majówkę", by w gronie rodzinnym świętować polskość.
Zapraszamy do udziału w konkursie historycznym
Regulamin
Szkolnego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego CzasachCele konkursu:
- Przybliżenie uczniom faktów z życia i działalności Kazimierza Wielkiego.
- Ukazanie wzorcowej postawy Wielkiego Budowniczego państwa polskiego.
- Rozbudzenie zainteresowania przeszłością.
- Kształtowanie postawy patriotycznej i obywatelskiej.
- Kształtowanie szacunku dla własnego państwa.
- Kształtowanie podstawowych wartości obywatelskich.
- Rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów.
- Wdrażanie uczniów do samokształcenia oraz doskonalenia umiejętności kluczowych i ponadprzedmiotowych.
Ustalenia ogólne:
- Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V- VI
- Udział uczniów w konkursie jest dobrowolny. W etapie szkolnym mogą brać udział uczniowie zainteresowani konkursem.
- Konkurs jest bezpłatny.
- Dla zwycięzców konkursu przewidziane są nagrody.
- Organizatorzy: p Joanna Wysocka, p. Irena Olszewska.
- Termin zgłoszenia do dnia 20.05.2022 r.
- Termin konkursu: 8.06.2022 r. godz. 8.00
Zakres wymaganej wiedzy.
Obejmuje lata życia Kazimierza Wielkiego:
- młodość Kazimierza Wielkiego.
- Powstanie Akademii Krakowskiej.
- Konflikt z Krzyżakami.
- Politykę wewnętrzną i międzynarodową króla.
- Osiągnięcia w dziedzinie gospodarki.
- Budowa zamków i wzmacnianie granic państwa.
- Śmierć i pogrzeb króla.
Literatura obowiązująca:
- podręczniki szkolne,
- strony internetowe.
Ósmoklasiści walczą o Nagrodę Publiczności. W jaki sposób im pomóc?
Uczniowie klasy 8 zostali wyróżnieni i walczą o Nagrodę Publiczności w konkursie „Być jak Ignacy”. Wygrywa zdjęcie, które uzyska największą ilość głosów. Głosować można na Facebooku. Aby zagłosować, należy wejść w podany link i oddać głos klikając w „Lubię to”, pod zdjęciem.
Poniżej zamieszczamy link do głosowania!
Głosowanie potrwa do 17 maja, do godziny 11:50.
Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!
Archiwum Aktualności