Zgodnie z zaleceniami Premiera Rządu RP od 9 listopada br. uczniowie klas I-III będą uczyć się zdalnie. Do nauki zdalnej wykorzystujemy platformę Teams, do której logują się uczniowie za pomocą loginów i haseł udostępnionych przez wychowawców.
Do kontaktu z uczniami i rodzicami wykorzystujemy również dziennik elektroniczny Librus.
Bardzo prosimy Państwa o systematyczne "zaglądanie" do dziennika elektronicznego, w którym wychowawcy będą zamieszczać informacje. Państwo również macie dzięki temu możliwość kontaktu z nauczycielem.
Początki pracy zdalnej mogą być trudne dla wszystkich: dzieci, nauczycieli i rodziców. Dużym ograniczeniem może być też obciążenie łączy internetowych, dlatego potrzeba nam dużo cierpliwości. Potraktujmy ten pierwszy tydzień nauki zdalnej jako etap "nauczenia się" takiej formy pracy. Mamy więc wszyscy prawo do pomyłek, błędów i różnych braków. Proszę o zgłaszanie problemów, których Państwo doświadczacie. Postaramy się je w miarę możliwości na bieżąco rozwiązywać.
W załączeniu do postu znajduje się plan lekcji dla poszczególnych klas. W planie lekcji na żółto zaznaczono lekcje prowadzone on-line.
Charakterystyka nauczania zdalnego:
- Lekcje zdalne są obowiązkowe dla wszystkich uczniów. Jest na nich sprawdzana frekwencja, tak jak w szkole. Nieobecność ucznia na lekcji musi być usprawiedliwiona przez rodzica.
- Lekcje on-line prowadzone są na platformie TEAMS, ale informacja o nich zamieszczana jest również w terminarzu Librusa poprzez aktywny link.
- Zajęcia zamykają się w ramach czasowych 30-45 minut.
- Godziny rozpoczynania lekcji są zgodne z godzinami dzwonków szkolnych. Między lekcjami obowiązują przerwy, co najmniej 10 minutowe.
- W czasie lekcji zdalnych oceniane są wszystkie rodzaje aktywności uczniowskiej zgodnie z wewnątrzszkolnymi zasadami oceniania.
- Na lekcjach, które nie są prowadzone on-line uczniowie zobowiązani są do:
- samodzielnego zapoznania się z tematem lekcji z podręcznika wskazanym przez nauczyciela,
- rozwiązania karty pracy,
- uzupełnienia ćwiczeń i zadań z zeszytu ćwiczeń,
- odrobienia pracy domowej zadanej przez nauczyciela,
- przygotowania projektu, prezentacji, obserwacji, ćwiczeń ruchowych,
- przeczytania lektury,
- samodzielnego wykonania testu, kartkówki, sprawdzianu.
- Jeżeli uczeń ma problem z wypełnieniem zadania w formie elektronicznej, można je wydrukować, wypełnić pismem odręcznym i odesłać nauczycielowi w formie zdjęcia. Przed przesłaniem zdjęcia trzeba sprawdzić czytelność pracy (wykonane ołówkiem mogą być nieczytelne na zdjęciu).
- Godziny prowadzenia zajęć dodatkowych on-line (koła zainteresowań oraz dydaktyczno-wyrównawcze, logopedyczne, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia z psychologiem szkolnym prowadzone w małych grupach lub indywidualnie) ustalają nauczyciele z zainteresowanymi uczniami indywidualnie dla każdej klasy.
Agnieszka Walczuk