Międzynarodowy Dzień Rodziny to święto obchodzone 15 maja niemal na całym świecie. Zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych stosunkowo niedawno, jednak w krótkim czasie zyskało dużą popularność. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przed rodzicami swoje aktorskie talenty. Dziewczynki pokazały swoje talenty taneczne. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli dla swoich rodziców małe upominki. To był naprawdę wyjątkowy dzień.
Lekcja chemii
Inna niż wszystkie lekcja chemii
W ostatni poniedziałek roku szkolnego uczniowie kl. 8 B na lekcji chemii zrobili odżywcze balsamy do ust. Wykorzystali do tego naturalne składniki t.j miód, cynamon wosk pszczeli, masło shea czy wanilia. Okazało się to świetną zabawą i zachęciło uczniów do samodzielnej produkcji naturalnych kosmetyków. Szybko, zdrowo, tanio i naprawdę łatwo można zrobić samemu kosmetyki dla chłopców jak i dziewcząt. Uczniowie byli zachwyceni, a nauczyciel pod dużym wrażaniem ich zaangażowania i kreatywności. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
K.R
„Wygraj szansę”
Dnia 27 maja 2019 r wyjechaliśmy całą klasą do PWSIiP w Łomży, gdzie miał się odbyć konkurs wokalny o zasięgu ogólnopolskim pn. „Wygraj szansę”
Nasz kolega KONRAD KOWALEWSKI występował jako drugi i zaśpiewał piosenkę „GIOACHINO”. Po Jego wejściu na scenę, by dodać Mu odwagi, podnieśliśmy przygotowany transparent z napisem
” Kiedy Konrad śpiewa ćwierkają ptaszki i tańczą drzewa”
Jego występ zaimponował nie tylko jury ale i licznej publiczności. Na koniec otrzymał gromkie brawa. W przerwie, gdy Jury obradowało, obejrzeliśmy spektakl teatralny o tym, że trzeba być życzliwym i pomagać słabszym.
Po ogłoszeniu wyników, okazało się, że Konrad zdobył wyróżnienie z czego do teraz jesteśmy bardzo dumni. GRATULUJEMY.
Natalia Sulewska i Andżelika Szwarc
Klasa V c
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 8.30 w środę 19 czerwca. Bezpośrednio po mszy około godz. 9.30 zakończenie roku szkolnego na nowej sali gimnastycznej dla klas 0 - VII. Po uroczystości ogólnej spotkania z wychowawcami klas w salach zgodnie z przydziałem wywieszonym na tablicy ogłoszeń w szkole.
O godz. 11.00 odbędzie się zakończenie roku szkolnego w Gminnym Przedszkolu. Dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami zapraszamy na starą salę gimnastyczną.
Konkurs ortograficzny
Uczniowie klas III, w dniu 13 maja 2019r. próbowali swoich sił w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym organizowanym przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Test był podzielony na dwie części i można było uzyskać 130 punktów:
Część I to zadania ortograficzne,
Część II – dyktando.
Oto wyniki:
Lena Dymerska – 128pkt. – Dyplom Laureata i nagroda książkowa,
Alicja Jemielity – 126pkt. – Dyplom Laureata i nagroda książkowa,
Patrycja Modzelewska – 114pkt. – 17 miejsce,
Aleksandra Sulewska – 106pkt. – 25 miejsce,
Karol Nieciecki – 100pkt. – 31 miejsce.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i zapraszam za rok.
Jolanta Lubak
Sprawozdania 2018/2019 - Rada Pedagogiczna II półrocze
Obowiązujące sprawozdania na Radę Pedagogiczną II semestr.
INFORMACJA
W związku z falą upałów i wysokimi temperaturami w budynku szkolnym, po uzgodnieniu z organem prowadzącym, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Śniadowie informuje, że zajęcia lekcyjne od dnia 12 czerwca (środa) zostają skrócone, do odwołania. Plan lekcji nie ulega zmianie, a odwozy będą odbywać się w adekwatnych godzinach zgodnie z planem lekcji. W załączeniu poniżej grafik odwozów.
Harmonogram dzwonków lekcyjnych:
1. 8.00 - 8.30
2. 8.35 - 9.05
3. 9.10 - 9.40
4. 9.45 - 10.15
5. 10.30 - 11.00
6. 11.15 - 11.45
7. 11.50 - 12.20
Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem
3 czerwca 2019 roku o godzinie 830 w Bibliotece Publicznej Gminy Śniadowo odbyło się spotkanie z Marcinem Koziołem – autorem wielu książek dla dzieci. W warsztatach z końmi w roli głównej Stajnia pod tęczą – jak rozmawiać z koniem?! uczestniczyli uczniowie grup 0A i 0B.
Multimedialna lekcja wypełniona interesującą i zabawną narracją autora, zagadkami, krótkimi filmami, animacjami i zdjęciami dotyczyła serii książek Stajnia pod tęczą. Książki te są efektem współpracy autora i Katarzyny Dowbor, których łączy miłość do koni. Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się, jak konie porozumiewają się ze sobą i z ludźmi, nauczyły się rozpoznawać umaszczenie konia, a także poznały sposoby pielęgnacji koni.
Po zajęciach uczniowie otrzymali pamiątkowy autograf pisarza z dedykacją. Po spotkaniu można było zakupić książki pana Marcina Kozioła.
Piknik rodzinny
29 maja 2019 roku odbył się Piknik rodzinny dzieci z grup 0A i 0B oraz ich rodziców. Na pikniku nie zabrakło też rodzeństwa. Spotkanie było okazją do świętowania Dnia Matki, Dnia Dziecka, Dnia Ojca oraz podsumowaniem innowacji pedagogicznej Zaczytany Przedszkolak.
Przebieg spotkania wyglądał następująco:
- Program artystyczny przygotowany przez uczniów grup 0A i 0B.
- Rozstrzygnięcie konkursu Wzorowy czytelnik za miesiące: kwiecień i maj przez p.Barbarę Szczubełek i p.Annę Trzaskę.
- Wspólne zabawy rodziców i dzieci: głuchy telefon, zagadki czytelnicze, zabawa przy muzyce Dwóm tańczyć się zachciało, Boogie Woggie.
- Wręczenie certyfikatów za udział w Ogólnopolskim Projekcie Czytelniczym Mały Miś w Świece Wielkiej Literatury.
- Rodzinne malowanie kredą Moja ulubiona postać z bajki.
- Konkurs na najlepsze przebranie Postać z książki - zgadnij, kim jestem?
- Piknik - wspólne biesiadowanie.
Deszczowa pogoda nie popsuła planów piknikowych. Piknik odbył się co prawda nie na trawniku za biblioteką, ale w Gminnym Ośrodku Kultury w Śniadowie dzięki pomocy p. Gabrieli Piszczatowskiej. Dobry nastrój i pogoda ducha nie opuszczała świętujących rodzin.
A. Chojnowska
A. Trzaska
A. Zaorska
3
Informacja dla rodziców
W związku ze zmianą daty zakończenia roku szkolnego ( 19 czerwca - środa) informuję, że wtorek -18 czerwca jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu o godzinie 11.00 odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas ósmych.
Przedszkole Gminne zgodnie z organizacją pracy w bieżącym roku szkolnym pracuje do 28 czerwca (piątek). Rodziców, którzy mają zamiar zrezygnować z usług przedszkola z dniem zakończenia zajęć szkolnych, proszę o przekazanie takiej informacji wychowawcy swojego dziecka.
Agnieszka Walczuk - dyrektor zespołu
Dzień Dziecka w KROKOSPOKO !
W Centrum Zabaw KROKOSPOKO dzieci spędziły 2 godziny na wesołej zabawie. Największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie, basen wypełniony kolorowymi piłkami, ścianka do wspinania. Wiele radości dzieciom sprawiły trampolina i samochody, którymi dzieci pokonywały trasę. Dzieci bawiły się wyśmienicie, miały okazję wykazać się zręcznością, zwinnością oraz sprawnością. Taki wyjazd to znakomity sposób na wesołe i bezpieczne wypełnienie czasu naszym milusińskim. Był to dzień pełen radości, wspólnej i wesołej zabawy.
Agnieszka Zaorska
„Poezja Marii Konopnickiej”.
29 maja 2019r. uczennice klas młodszych prezentowały swoje umiejętności podczas Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Poezja Marii Konopnickiej”.
Organizatorem konkursu była Prywatna Szkoła Podstawowa Informatyczno-Językowa
z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku.
Głównym założeniem organizatorów niniejszego konkursu było zwrócenie uwagi najmłodszych na twórczość polskiej poetki i autorki dla dzieci Marii Konopnickiej.
Oto wyniki naszej reprezentacji:
Alicja Jemielity ( op. Jolanta Lubak ) – wyróżnienie
Lena Dymerska ( op. Jolanta Lubak ) – wyróżnienie
Zuzanna Komorowska ( op. Bożena Zaręba ) – wyróżnienie
Maria Pstrągowska ( op. Barbara Kulesza ) – wyróżnienie
Wanassa Włodkowska ( op. Anna Brulińska ) – wyróżnienie
Judyta Walendziak ( op. Bożena Zaręba ) – dyplom za udział
Maja Kośnik ( op. Anna Brulińska ) – dyplom za udział
Serdecznie gratulujemy ! Opiekun: Jolanta Lubak
Dzień Dziecka - 31 maja 2019r.
(Wszyscy uczniowie przyjeżdżają na pierwszą zmianę
Klasy I-VIII
8:00 – 8:50 – uczniowie pozostają w klasach pod opieką wychowawców (próba przygotowywanej prezentacji)
9:00 –12:00 – korzystanie z proponowanych przez organizatorów atrakcji na rynku w Śniadowie; przedszkole godz. 9:00 – 11:00; 11:30 – obiad
Proszę poinformować uczniów o możliwości kupienia popcornu, waty cukrowej, sorbetu i ziemniaka pieczonego na patyku.
Dla wszystkich uczniów przewidziany jest ciepły posiłek – grillowana kiełbaska oraz deser – lody.
12:00 – 13:00 – prezentacje klas
Na zwycięską klasę czekają atrakcyjne nagrody!
Po godz. 13 planowane są odwozy uczniów we wszystkich kierunkach.
Uczniowie oczekujący na odwozy pozostają pod opieką nauczycieli świetlicy.
Więcej informacji w załączniku
31 maja na Rynku w Śniadowie odbyły się obchody Międzynarodowy Dzień Dziecka. Imprezę zorganizowały: Urząd Gminy w Śniadowie wraz z GOK Śniadowo przy współudziale SP w Śniadowie, Koła Gospodyń Wiejskich w Śniadowie, które zatroszczyło się, by nikt nie był głodny oraz STRAŻAKÓW OSP Śniadowo, którzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników, a na ochłodę zafundowali w ten ciepły i słoneczny dzień zimny prysznic.
Konkursy, konkursy ...
Uczniowie naszej szkoły ćwiczą swoje umiejętności i rozwijają zdolności matematyczne. W marcu, który jest miesiącem matematyki, brali udział w dwóch konkursach: Ogólopolski Konkurs Logicznego Myślenia oraz Międzynarodowy Konkurs "Kangur" Matematyczny. Spośród 46 uczniów biorących udział w popularnym "Kangurze" aż 8 uzyskało wysokie lokaty:
- Pstrągowska Maria - wyróżnienie (kategoria Żaczek - kl. 2)
- Łuba Wiktoria - wyróżnienie (kategoria Żaczek - kl. 2)
- Cwalina Krzysztof - wyróznienie (kategoria Maluch - kl. 3)
- Dymerska Lena - wyróżnienie (kategoria Maluch - kl. 3)
- Brulińska Zofia - wyróżnienie (kategoria Maluch - kl. 4)
- Szabłowska Karolina - wyróżnienie (kategoria Beniamin - kl. 5)
- Jastrzębska Luiza - wyróżnienie (kategoria Beniamin - kl. 2)
- Brulińska Aleksandra - wyróżnienie (kategoria Beniamin - kl. 6)
W Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia brało udział 59 uczniów z klas II - VIII i również ośmioro z nich znalazło się w gronie uhonorowanych najwyższymi tytułami:
- Jastrzębska Luiza - dyplom laureata
- Kołota Julia - wyróżnienie
- Cwalina Krzysztof - wyróżnienie
- Szeląg Anna - wyróżnienie
- Nowacka Aleksandra - wyróżnienie
- Nieciecki Karol - wyróżnienie
- Jankowski Dawid - wyróżnienie
- Jarnutowska Dominika - wyróżnienie
Wyróżnionym gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku grono zwycięzców jeszcze się powiększy.
WYCIECZKOWO
Toruń - Biskupin - Gniezno 2019 KLASY V
Dnia 9 maja 2019 r. o godz. 4.50 uczestnicy wycieczki stawili się przed szkołą. Pani wychowawczyni przeprowadziła zbiórkę i uczniowie klas Va, Vb i Vc wsiedli do autokaru. O godz. 5.00 ruszyliśmy w trasę.
Po kilku godzinach jazdy dojechaliśmy do miejsca, gdzie czekała na nas pierwsza atrakcja, a mianowicie Dom Toruńskich Legend. Mieliśmy tam okazję zapoznać się z historią Toruńskich Legend i uczestniczyć w ich przedstawianiu, co bardzo nam się podobało. Następną atrakcją był Dom Piernika. Poznawaliśmy tam skład piernika, oraz mieliśmy okazję własnoręcznie je wypiec. Potem zaczęliśmy zwiedzanie Starego Miasta. Na rynku zaczęła się gra miejska. Podczas niej spacerowaliśmy po mieście, szukając odpowiedzi na pytania. Ku zdziwieniu, nasza grupa wygrała główną nagrodę, czyli wizytę w bunkrze, gdzie mieliśmy okazję przeżyć bombardowanie. Po tych atrakcjach wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy do Biskupina. Na miejscu zjedliśmy ciepły posiłek i udaliśmy się na przydzielenie pokoi. Następnie miała się odbyć dyskoteka, która została odwołana z powodu złych warunków atmosferycznych. Tak się zakończył pierwszy dzień naszej wycieczki. Drugiego dnia, czyli 10 maja obudziliśmy się o 6.00 rano i spakowani udaliśmy się na śniadanie. Po posiłku poszliśmy kupić pamiątki. Następnie dotarliśmy do Muzeum Archeologicznego. Zwiedzaliśmy tam stare osady. Potem poszliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w trasę do Gniezna. Po podróży udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Oglądaliśmy tam filmy i eksponaty. Następnie udaliśmy się do archikatedry. Widzieliśmy tam słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Następnie udaliśmy się na rynek, gdzie spożyliśmy posiłek. Potem kupiliśmy pamiątki i wróciliśmy do autokaru. O godz. 22.15 dotarliśmy pod szkołę.
Bardzo podobała nam się ta wycieczka. Chcielibyśmy powtórzyć tę przygodę ponownie.
Natalia Sulewska Dominika Szabłowska Adam Saniewski
Spotkanie autorskie z Anną Onichimowską
21 maja 2019r. uczniowie klas: IIIa, IIIb oraz IVa uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Anną Onichimowską – autorką ponad 50 książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wielu scenariuszy, sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych, laureatką licznych prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej Gminy Śniadowo.
Po oficjalnym powitaniu pani Onichimowska opowiedziała dzieciom o swoim życiu, twórczości i zamiłowaniu do podróży. Przybliżyła również pracę pisarza. Autorka zaznaczyła, że każda książka wymaga poświęcenia ogromnej ilości czasu. Pisząc książki dla dzieci przedstawia historie z różnych punktów widzenia. Wprowadza czytelnika w świat dziecięcych marzeń, uczuć, a czasem lęków. Zdradziła również, że niektóre jej książki doczekały się kontynuacji na specjalne życzenie czytelników. Pani Onichimowska opowiedziała o kilku swoich książkach oraz przeczytała ich fragmenty: Dzień czekolady, Daleki rejs, Duch starej kamienicy, cykl książek o Bulbesie i Hani Papierek. Autorka nie zdradziła jednak ich zakończenia. Uczniowie mieli również okazję zadać pytania pisarce.
Na zakończenie spotkania można było nabyć książki pani Onichimowskiej oraz otrzymać specjalną dedykację z autografem.
Anna Trzaska
A ku ku! Śmiej się do rozpuku – wiersze z humorem
A ku ku! Śmiej się do rozpuku – wiersze z humorem
W związku z obchodzonymi w kwietniu Dniami Literatury Dziecięcej Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży ogłosił konkurs recytatorski pod hasłem A ku ku! Śmiej się do rozpuku – wiersze z humorem dla uczniów szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. W konkursie brali również udział uczniowie naszej szkoły. Przesłuchania konkursowe odbyły się 25 i 26 kwietnia 2019r. (w czwartek klasy I - III, w piątek klasy IV - VIII) w Domku Pastora – Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej w Łomży. W kategorii klas I - III wyróżnienie otrzymała Lena Dymerska z klasy IIIb. Lenka recytowała wiersz Doroty Gellner pod tytułem Brat. W kategorii klas IV - VIII drugie miejsce zajęła Małgorzata Piszczatowska z klasy VIa. Gosia przedstawiła jury wiersz Dzban z mlekiem Jeana de La Fontaine’a.
Jury dokonując oceny recytatorów brała pod uwagę:
- dobór repertuaru do wieku dziecka,
- interpretację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, wyróżnienia książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Anna Trzaska
Śpiewamy dla Niepodległej – konkurs
Śpiewamy dla Niepodległej – konkurs pieśni patriotycznej
25 kwietnia w Szkole Podstawowej w Miastkowie miała miejsce I edycja powiatowego konkursu pieśni patriotycznej pod hasłem Śpiewamy dla Niepodległej. W kategorii klas IV - VI drugie miejsce zajął uczeń klasy Vc Konrad Kowalewski. W kategorii klas VII - VIII drugie miejsce "wyśpiewała" Oliwia Olbryś z klasy VIIIb utworem "Nie pamiętasz, bo nie możesz". Uczniów do konkursu przygotowywała pani Iwona Gumińska-Kropiewnicka.
Anna Trzaska
Czytanie jest the best! – konkurs plastyczny
12 kwietnia w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego Czytanie jest the best! Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa podlaskiego. Zorganizowany został w ramach VIII Międzynarodowych Targów Książki w Białymstoku oraz realizacją 8. Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji do książki wybranego autora lub plakatu promującego czytanie. W konkursie brali również udział uczniowie naszej szkoły. Wyróżnienie w kategorii klas I - III otrzymała Anna Szeląg z klasy IIIa. Ania wykonała ilustrację do książki Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka”. Prace zostały ocenione przez profesjonalne jury składające się z pracowników Galerii Sleńdzińskich w Białymstoku. Jury brało pod uwagę zgodność z tematem, poziom artystyczny, estetykę, pomysłowość i oryginalność pracy.
Anna Trzaska
Archiwum Aktualności