Aktualności
Jem, więc wiem?
02.12.2019Projekt edukacyjny „Zdrowo jem, więcej wiem”
We wrześniu 2019r. wzięliśmy udział w jesiennym etapie dziesiątej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”.
Na zajęciach „Smacznie, zdrowo, kolorowo” kształciliśmy zdrowe nawyki żywieniowe. W październiku układaliśmy zagadki do Klasowych Ksiąg Zagadek Owocowo-Warzywnych. Uczestniczyliśmy również w zajęciach „Każdy uczeń może zostać Siłaczkiem”. Wykonaliśmy Ordery Miłośników Sportu. W listopadzie przygotowaliśmy przedstawienie pt. „Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa!”, w którym przekonywaliśmy dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas młodszych do jedzenia warzyw i owoców.
Spotkanie autorskie
02.12.2019Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką
26 listopada 2019 r. o godz. 830 uczniowie grup 0A, 0B i klasy IB mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim, które odbyło się w Bibliotece Publicznej Gminy Śniadowo. W tym dniu biblioteka gościła na spotkaniu panią Zofię Stanecką - autorką popularnej serii o zabawnej Basi, która zdobyła serca nie tylko najmłodszych czytelników, ale również tytuł Najlepsze dla dziecka w plebiscycie czytelników czasopisma Dziecko. Dwie inne książki Staneckiej: Świat według dziadka oraz Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.
Świąteczny konkurs!
01.12.2019Konkurs plastyczny Święta zamknięte w szkle
Zapraszamy chętnych uczniów klas I – VIII do udziału w konkursie plastycznym o tematyce bożonarodzeniowej pod hasłem Święta zamknięte w szkle. Zadaniem każdego uczestnika jest wykonanie świątecznej dekoracji z wykorzystaniem elementów szklanych (np. słoik, szklane naczynie). Do wypełnienia można użyć dekoracji wykonanych np. z plasteliny, masy solnej, mchu, orzechów, małych szyszek, iglastych gałązek, waty, sztucznego śniegu, kuleczek styropianu, brokatu, ledowych lampeczek do podświetlenia itp.
Zmiana planu lekcji
29.11.2019UWAGA!
Od poniedziałku 02.12.2019 r. z przyczyn organizacyjnych następuje zmiana planu zajęć edukacyjnych. Zmiany dotyczą przede wszystkim klas: IB, IIIC, VA, VIA, VIC, VIIA, VIIB. Szczegóły w załącznikach.
To był ważny dzień ...
28.11.201920 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowanie na Starszaka”. Bohaterami tego spotkania były dzieci z grupy 0a i 0b. W uroczystości wzięli udział zaproszeni rodzice oraz dyrektor Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Śniadowie pani Agnieszka Edyta Walczuk. Starszaki zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały pod kierunkiem nauczycielek - pani Elżbiety Skubich i pani Arlety Chojnowskiej. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Występując przed tak wielką publicznością, wykazały się nie tylko swoimi umiejętnościami, ale również wielką odwagą. Następnie złożyły ślubowanie, a pani dyrektor dokonała aktu pasowania. Na pamiątkę tego ważnego dnia dzieci otrzymały dyplomy. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia, a w salach czekała na nie słodka niespodzianka, którą przygotowali rodzice.
Jest impreza!
26.11.2019Ogłoszenie
W dniu 28 listopada 2019 r. SU organizuje dyskotekę od godziny 14.45 do 17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów. Bardzo proszę o dostarczenie opiekunom SU zgód rodziców do środy (do godziny 14.00). Warunkiem odbycia się dyskoteki jest zebranie minimum 40 zgód. (wzór zgody u opiekunów SU, na tablicy informacyjnej i stronie internetowej szkoły).
Zebrania z rodzicami – przydział sal
25.11.2019W dniach 26.11.2019 r. – 27.11.2019 r. (wtorek – środa) odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami. Prosimy o zapoznanie się z przydziałem sal.
26.11.2019 r. (w godz. 14:30 – 16:00)
0A (p. Elżbieta Skubich) – sala nr 17
0B (p. Arleta Chojnowska) – sala nr 16
IA (p. Agnieszka Zaorska) – sala nr 19
Próbny egzamin ósmoklasisty
24.11.2019Uczniowie klas VIII napiszą w dniach 26-27-28 listopada 2019 roku próbny egzamin ósmoklasisty. Odbędzie się on w sali gimnastycznej. Obowiązuje strój galowy, jak podczas właściwego egzaminu. Konieczna jest zmiana obuwia na wymagane w sali gimnastycznej.
Każdy zdający powinien mieć na egzaminie z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi) - zalecamy posiadać długopis zapasowy.
Grosikowe oszczędzanie
21.11.2019W październiku podróżowaliśmy z Grosikiem po galaktyce Oszczędzanie.
Poznaliśmy różne aspekty oszczędzania. Dowiedzieliśmy się, że oszczędzanie to nie tylko gromadzenie pieniędzy, ale też oszczędzanie w sytuacjach życia codziennego.
Wiemy już, kto to: inwestor, makler, rentier oraz co to: kapitał, giełda papierów wartościowych, akcje, portfel inwestycyjny, ubezpieczenie.
Nauka przez zabawę
20.11.2019NA ZAJĘCIACH PIERWSZAKI CZASU NIE MARNUJĄ……………….
TYLKO KODUJĄ :) :) :)
Kodowanie przez działania, czyli stawianie pierwszych kroków w nauce programowania. Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli swoją przygodę z kodowaniem. Głównym celem wspólnych działań jest nauka przez zabawę m.in. logicznego myślenia, współpracy i kreatywności.
Warsztaty edukacyjne GAZ-System - "Gazy pełne energii".
19.11.2019Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w ramach "Kampanii edukacyjnej nt. gazu ziemnego". Wysłuchali prelekcji i obejrzeli film o bezpieczeństwie sieci przesyłowej i korzyściach z realizacji takich inwestycji.
Oglądali efektowne pokazy doświadczeń oraz... co najważniejsze - sami zamienili się w laborantów w specjalnie zaaranżowanej strefie laboratoryjnej. Wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności o tematykę związaną z otrzymywaniem gazów, reakcjami chemicznymi przebiegającymi z ich udziałem i podstawowymi właściwościami gazów. Poznali podstawy elektrochemii. Przeprowadzili proces elektrolizy siarczanu (VI) sodu. Wypełniali balony "własnoręcznie" wytworzonym gazem - ditlenkiem węgla. Poznali i wykorzystali prawo Bernoulliego.
Konkurs plastyczny
19.11.2019IDĄ ŚWIĘTA . . .
Serdecznie zapraszamy:
Uczniów klas I-III
Do udziału w konkursie plastycznym:
,,BOŻONARODZENIOWA POCZTÓWKA’’,
którego organizatorami są panie: Jolanta Lubak, Anna Brulińska i Agnieszka Zaorska.
CELE KONKURSU:
- Promowanie wśród uczniów zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowyc
HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI
17.11.201920.11.2019 r. - klasy VIII o godz. 14:30 w sali numer 3.
26.11.2019 r. - oddziały przedszkolne oraz klasy I-III w godzinach 14:30 - 16:00.
27.11.2019 r. - klasy VI - VII o godz. 14:30.
27.11.2019 r. - klasy IV - V w godzinach 14:30 - 16.00.
Szczegółowych informacji na temat zebrań z rodzicami w poszczególnych klasach udzielą właściwi wychowawcy.
Zadania na listopad
14.11.2019LIGA ZADANIOWA
LISTOPAD
Klasa V
Zadanie 1
Po parku jeżdżą dzieci na rowerkach 2-kołowych i 3-kołowych. Pewna pani zauważyła, że jest tam 7 dzieci i 19 kółek. Ile dzieci jeździ na rowerkach 2-kołowych, a ile na 3-kołowych?
Zadanie 2
W której minucie od rozpoczęcia szkolnej lekcji następuje taki moment, że do jej końca zostaje 5 razy mniej czasu, niż minęło od jej początku?
Zbiórka zużytych baterii
13.11.2019Rozpoczynamy zbiórkę zużytych baterii.
Dlaczego warto …?
Po pierwsze:
Dbamy o nasze środowisko.
Rocznie zużywamy prawie 300 milionów baterii. 90 proc. z nich to baterie jednorazowe. Zwykle gdy przestają działać, po prostu je wyrzucamy. W ten sposób do środowiska naturalnego trafiają tak trujące związki i pierwiastki jak ołów, kadm, nikiel, rtęć, lit i mangan. To czynniki silnie trujące. Wpływają negatywnie nie tylko na człowieka, ale na całe środowisko.
101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
11.11.2019- Spotkał was ten zaszczyt niezmierny … – tymi słowami Józefa Piłsudskiego zwrócił się do uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości uczeń IV b, który zagrał rolę marszałka w czasie szkolnej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Klasy czwarte razem ze swoimi wychowawcami (panem Robertem Kozikowskim i panem Markiem Filipkowskim) oraz szkolnym chórem pod kierunkiem pani Iwony Gumińskiej–Kropiewnickiej przedstawiły 8 listopada montaż słowno-muzyczny poświęcony historii odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Dekoracje będące tłem przedstawianych wydarzeń przygotowała pani Agata Gaicka-Sagało. O fotorelację z uroczystości zadbał pan Tomasz Szeląg i pani Katarzyna Bieńkowska.
Nasi uczniowie zawojowali nadnarwiańską estradę
07.11.201910 października br. w Piątnicy odbył się XXIV Nadnarwiański Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o randze powiatowej z wyjątkiem miasta Łomża.
Spośród 50 uczestników jury nagrodziło:
w kategorii III - klasy IV - VI szkół podstawowych:
- II miejsce – duet wokalny „ZOMA” Zofia Brulińska i Marta Dłu
Wyróżnienie w konkursie literackim
30.10.2019Wyróżnienie w konkursie literackim
„List do bohatera literackiego”
Martyna Chodkowska – uczennica klasy VIII a – otrzymała wyróżnienie w 9. edycji konkursu literackiego zorganizowanego przez Oddział dla Dzieci MBP w Łomży. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Anna Sobieszuk. Konkurs został zorganizowany z okazji Tygodnia pisania listów, który przypadał w dniach 9 - 15 października. Przeznaczony był dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Do organizatora wpłynęło 69 listów. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie napisać list prywatny do wybranego bohatera literackiego, odnosząc się do jego przygód. Martyna swój list napisała do rybaka Santiago, głównego bohatera książki Ernesta Hemingwaya Stary człowiek i morze. List miał być napisany odręcznie i estetycznie. Przy ocenie listu istotne było poprawne zaadresowanie oraz pomysł i wykonanie zna
Najchętniej stał na bramce
27.10.201919 października 2019 r. już po raz czternasty członkowie i sympatycy Szkolnych Kół Caritas spotkali się w Szumowie na Turnieju Piłki Halowej.
Październikowa data rozgrywek nie jest przypadkowa, gdyż związana jest z wyborem Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Hasło turnieju niezmienne od 14 lat: „Najchętniej stał na bramce”, również związane z osobą Ojca Świętego. Była to ulubiona rola młodego Karola podczas gry w piłkę nożną.
Godziny dzwonków
Poniedziałek 28.04.2025Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1006651