Aktualności
Próbny egzamin ósmoklasisty
24.11.2019Uczniowie klas VIII napiszą w dniach 26-27-28 listopada 2019 roku próbny egzamin ósmoklasisty. Odbędzie się on w sali gimnastycznej. Obowiązuje strój galowy, jak podczas właściwego egzaminu. Konieczna jest zmiana obuwia na wymagane w sali gimnastycznej.
Każdy zdający powinien mieć na egzaminie z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi) - zalecamy posiadać długopis zapasowy.
Grosikowe oszczędzanie
21.11.2019W październiku podróżowaliśmy z Grosikiem po galaktyce Oszczędzanie.
Poznaliśmy różne aspekty oszczędzania. Dowiedzieliśmy się, że oszczędzanie to nie tylko gromadzenie pieniędzy, ale też oszczędzanie w sytuacjach życia codziennego.
Wiemy już, kto to: inwestor, makler, rentier oraz co to: kapitał, giełda papierów wartościowych, akcje, portfel inwestycyjny, ubezpieczenie.
Nauka przez zabawę
20.11.2019NA ZAJĘCIACH PIERWSZAKI CZASU NIE MARNUJĄ……………….
TYLKO KODUJĄ :) :) :)
Kodowanie przez działania, czyli stawianie pierwszych kroków w nauce programowania. Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli swoją przygodę z kodowaniem. Głównym celem wspólnych działań jest nauka przez zabawę m.in. logicznego myślenia, współpracy i kreatywności.
Warsztaty edukacyjne GAZ-System - "Gazy pełne energii".
19.11.2019Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w ramach "Kampanii edukacyjnej nt. gazu ziemnego". Wysłuchali prelekcji i obejrzeli film o bezpieczeństwie sieci przesyłowej i korzyściach z realizacji takich inwestycji.
Oglądali efektowne pokazy doświadczeń oraz... co najważniejsze - sami zamienili się w laborantów w specjalnie zaaranżowanej strefie laboratoryjnej. Wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności o tematykę związaną z otrzymywaniem gazów, reakcjami chemicznymi przebiegającymi z ich udziałem i podstawowymi właściwościami gazów. Poznali podstawy elektrochemii. Przeprowadzili proces elektrolizy siarczanu (VI) sodu. Wypełniali balony "własnoręcznie" wytworzonym gazem - ditlenkiem węgla. Poznali i wykorzystali prawo Bernoulliego.
Konkurs plastyczny
19.11.2019IDĄ ŚWIĘTA . . .
Serdecznie zapraszamy:
Uczniów klas I-III
Do udziału w konkursie plastycznym:
,,BOŻONARODZENIOWA POCZTÓWKA’’,
którego organizatorami są panie: Jolanta Lubak, Anna Brulińska i Agnieszka Zaorska.
CELE KONKURSU:
- Promowanie wśród uczniów zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowyc
HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI
17.11.201920.11.2019 r. - klasy VIII o godz. 14:30 w sali numer 3.
26.11.2019 r. - oddziały przedszkolne oraz klasy I-III w godzinach 14:30 - 16:00.
27.11.2019 r. - klasy VI - VII o godz. 14:30.
27.11.2019 r. - klasy IV - V w godzinach 14:30 - 16.00.
Szczegółowych informacji na temat zebrań z rodzicami w poszczególnych klasach udzielą właściwi wychowawcy.
Zadania na listopad
14.11.2019LIGA ZADANIOWA
LISTOPAD
Klasa V
Zadanie 1
Po parku jeżdżą dzieci na rowerkach 2-kołowych i 3-kołowych. Pewna pani zauważyła, że jest tam 7 dzieci i 19 kółek. Ile dzieci jeździ na rowerkach 2-kołowych, a ile na 3-kołowych?
Zadanie 2
W której minucie od rozpoczęcia szkolnej lekcji następuje taki moment, że do jej końca zostaje 5 razy mniej czasu, niż minęło od jej początku?
Zbiórka zużytych baterii
13.11.2019Rozpoczynamy zbiórkę zużytych baterii.
Dlaczego warto …?
Po pierwsze:
Dbamy o nasze środowisko.
Rocznie zużywamy prawie 300 milionów baterii. 90 proc. z nich to baterie jednorazowe. Zwykle gdy przestają działać, po prostu je wyrzucamy. W ten sposób do środowiska naturalnego trafiają tak trujące związki i pierwiastki jak ołów, kadm, nikiel, rtęć, lit i mangan. To czynniki silnie trujące. Wpływają negatywnie nie tylko na człowieka, ale na całe środowisko.
101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
11.11.2019- Spotkał was ten zaszczyt niezmierny … – tymi słowami Józefa Piłsudskiego zwrócił się do uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości uczeń IV b, który zagrał rolę marszałka w czasie szkolnej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Klasy czwarte razem ze swoimi wychowawcami (panem Robertem Kozikowskim i panem Markiem Filipkowskim) oraz szkolnym chórem pod kierunkiem pani Iwony Gumińskiej–Kropiewnickiej przedstawiły 8 listopada montaż słowno-muzyczny poświęcony historii odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Dekoracje będące tłem przedstawianych wydarzeń przygotowała pani Agata Gaicka-Sagało. O fotorelację z uroczystości zadbał pan Tomasz Szeląg i pani Katarzyna Bieńkowska.
Nasi uczniowie zawojowali nadnarwiańską estradę
07.11.201910 października br. w Piątnicy odbył się XXIV Nadnarwiański Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej o randze powiatowej z wyjątkiem miasta Łomża.
Spośród 50 uczestników jury nagrodziło:
w kategorii III - klasy IV - VI szkół podstawowych:
- II miejsce – duet wokalny „ZOMA” Zofia Brulińska i Marta Dłu
Wyróżnienie w konkursie literackim
30.10.2019Wyróżnienie w konkursie literackim
„List do bohatera literackiego”
Martyna Chodkowska – uczennica klasy VIII a – otrzymała wyróżnienie w 9. edycji konkursu literackiego zorganizowanego przez Oddział dla Dzieci MBP w Łomży. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Anna Sobieszuk. Konkurs został zorganizowany z okazji Tygodnia pisania listów, który przypadał w dniach 9 - 15 października. Przeznaczony był dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Do organizatora wpłynęło 69 listów. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie napisać list prywatny do wybranego bohatera literackiego, odnosząc się do jego przygód. Martyna swój list napisała do rybaka Santiago, głównego bohatera książki Ernesta Hemingwaya Stary człowiek i morze. List miał być napisany odręcznie i estetycznie. Przy ocenie listu istotne było poprawne zaadresowanie oraz pomysł i wykonanie zna
Najchętniej stał na bramce
27.10.201919 października 2019 r. już po raz czternasty członkowie i sympatycy Szkolnych Kół Caritas spotkali się w Szumowie na Turnieju Piłki Halowej.
Październikowa data rozgrywek nie jest przypadkowa, gdyż związana jest z wyborem Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Hasło turnieju niezmienne od 14 lat: „Najchętniej stał na bramce”, również związane z osobą Ojca Świętego. Była to ulubiona rola młodego Karola podczas gry w piłkę nożną.
Była sobie bajka, muzyczna bajka
25.10.2019Czy w naszej szkole była Bona? Czy w Wasilkowie wydarzył się cud?
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (klasy 0 - III) mogli dziś (25.10.2019 r.) poznać fantastyczne „Legendy podlaskie”, czyli muzyczne opowieści o tajemnicach naszego Podlasia. W ramach koncertu edukacyjnego przygotowanego przez grupę „Arte-Muza Białystok” najmłodsi mogli zbliżyć się do fantastycznego świata muzyki i między innymi poznać różne style muzyczne, zachwycić się brzmieniem akordeonu, kontrabasu i skrzypiec oraz wysłuchać piosenek w wykonaniu pani Alicji Grabowskiej.
Zmiany w odbiorze biletów miesięcznych
25.10.2019Informujemy, że od 1 listopada, zgodnie z zaleceniami przewoźnika (Usługi Transportowe M. Siedlecki), nie będzie trzeba odbierać biletów miesięcznych przewożonych dzieci i uczniów. Będą one w posiadaniu kierowców na danych trasach. Uczniowie posiadający legitymacje szkolne powinni zadbać o ich aktualizację i mieć je przy sobie podczas przejazdu.
Profilaktyka
24.10.2019Prawdopodobnie każdy zgodzi się z tezą, że profilaktyka ważna jest w wielu obszarach ludzkiego życia.
O prawdziwości tego twierdzenia mogli przekonać się dzisiaj (24 października br.) uczniowie naszej szkoły, którzy obejrzeli dwa spektakle profilaktyczne. Pierwszy pod tytułem „Drugie życie” przeznaczony był dla młodzieży klas siódmych i ósmych. Drugi „Czy mam prawo do … ?” zobaczyli uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych.
Październikowe zadania
20.10.2019Zadania na PAŹDZIERNIK
klasa VII
Zadanie 1
Uzasadnij, że jeśli liczba jest podzielna przez 15 i przez 14, to jest podzielna przez 10.
Zadanie 2
Czy po przestawieniu cyfr w liczbie 987 654 321 można otrzymać liczbę, która nie jest podzielna przez 3, lub liczbę, która nie jest podzielna przez 9? Odpowiedź uzasadnij.
SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY
20.10.2019Zapraszamy!
Mając na uwadze rozwijanie zainteresowań naszych uczniów, ogłaszamy kolejny konkurs, z którego regulaminem możecie zapoznać się poniżej.
REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
„Mistrz dowodzenia” dla klas VII i VIII
Rok szkolny 2019/2020
I . UWAGI OGÓLNE
- W roku szkolnym
Spotkanie autorskie
20.10.2019W krainie Persji - spotkanie autorskie
z Albertem Kwiatkowskim
15 października 2019r. o godz. 900 w Bibliotece Publicznej Gminy Śniadowo odbyło się spotkanie z Albertem Kwiatkowskim – tłumaczem literatury perskiej, autorem, pilotem – przewodnikiem, archeologiem i iranistą. Pan Albert Kwiatkowski zajmuje się również opowiadaniem historii, współprowadzi tradycyjny turecki teatr cieni Karagoz.
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych - 18 października br.
17.10.2019Przypominamy, że 18 października 2019 r. (piątek) będzie w naszej szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu pracuje jedynie przedszkole oraz klasy OA i OB. Odwozy wszystkich dzieci przedszkolnych o godzinie 12.55.
Godziny dzwonków
Piątek 01.11.2024Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 886526