Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 - organizacja pracy
17.06.2024W związku z zakończeniem roku szkolnego zmianie ulega organizacja pracy w czwartek 20 czerwca:
- Przedszkole i oddziały "0" pracują bez zmian.
- Uczniowie szkoły (klasy I-VII) rozpoczynają zajęcia na II zmianę czyli o godzinie 9.50.
- O godzinie 10.00 w sali gimnastycznej rozpocznie się akademia
Dziękujemy!
17.06.2024Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za udział w IV Edycji II-go Cyklu Konkursu "Edukujemy-Pomagamy". To dzięki zbiórce baterii możemy nieść pomoc osobom niewidomym i słabowidzącym.
Koordynator projektu: Katarzyna Szabłowska
3a i 3b w PSP w Łomży - edukacja pożarnicza
18.06.2024Dnia 11 czerwca 2024 r. uczniowie klas III wraz z wychowawczyniami i panem wicedyrektorem udali się na bardzo ciekawą wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.
Na miejscu serdecznym uśmiechem i życzliwością powitał wszystkich uczestników wycieczki jeden ze strażaków, Pan Andrzej Modzelewski – tata Karola z klasy IIIB. Strażacy poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi. Uczniowie podziwiali wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój strażacki. Panowie strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy, przypomnieli również numer alarmowy 112. Podczas spotkania strażacy z PSP w Łomży poinformowali trzecioklasistów, jak należy zachować się na wypadek pożaru lub innego zagrożenia. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia przed wozem strażackim.
Lekcje nie z tej Ziemi!
11.06.202413W dniu 5.06.2024r. uczniowie klas ósmych wzięli udział w projekcie prowadzonym przez Centrum Nauki Kopernik "Lekcje nie z tej Ziemi!"
W ramach projektu odbyła się lekcja online, na którą zaprosiliśmy eksperta z branży kosmicznej. Zajęcia przeprowadziła pani Agata Kołodziejczyk, a tematem zajęć było: Analogowe szkolenie przyszłych astronautów/ek. Dr Kołodziejczyk specjalizuje się w neurobiologii, astrobiologii i innowacjach. W ramach pracy naukowej interesuje ją m.in. wpływ światła gwiazd na organizmy żywe. Jest odpowiedzialna za stworzenie prototypu oświetlenia synchronizującego zegary biologiczne w przestrzeniach izolowanych od światła słonecznego. Ukończyła studia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a doktorat na Uniwersytecie w Sztokholmie. Do jej licznych sukcesów należy odkrycie wewnętrznej powieki owadów. Jako pierwsza Polka dostała się do Advanced Concepts Team
Matematyka w obiektywie
18.06.202410Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie Matematyka w obiektywie. Ich zadaniem było odnalezienie matematyki w otaczającym nas świecie i uwiecznienie swoich spostrzeżeń na fotografii.
Oto wyniki ich pracy. Autorami zdjęć są: Patryk Piekutowski kl. IVb, Alicja Chmielewska kl. VIa, Lidia Jastrzębska kl. VIa, Wiktoria Piekutowska kl. VIa i Natalia Olszewska kl. VIIIa.
Wycieczka do Warszawy , czyli trzecioklasiści i robot
11.06.2024Uczniowie klas III 7 czerwca, punktualnie o godzinie 7:00 wyruszyli na wycieczkę szkolną do Warszawy.
W stolicy odwiedzili Muzeum Warszawy, gdzie wzięli udział w grze muzealnej, rozwiązując różne zadania i zagadki na spostrzegawczość i dedukcję. Po tej przygodzie udali się spacerkiem uliczkami Starego Miasta do pijalni czekolady Wedel. Tam uczestniczyli w warsztatach o czekoladzie i własnoręcznie dekorowali pierniczki. Na koniec wizyty, każdy delektował się gorącą czekoladą z bitą śmietaną.
Dzień Dziecka w naszej szkole
05.06.2024Dzień Dziecka to święto uśmiechu, radości i dobrej zabawy. W ciepłe dni dzieci uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, tak właśnie było i w tym roku. Nasze przedszkolaki bez reszty oddały się dobrej zabawie. Sami zresztą popatrzcie ;-)
57
Wiosenna łąka matematyką malowana
03.06.2024W maju wszystkie dzieci przedszkolne i ich rodzice otrzymali zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym "Wiosenna łąka matematyką malowana". Organizatorem przedszięwzięcia były: Centrum Edukacji Nauczycieli w Łomży oraz Publiczne Przedszkole nr 5 w Łomży. Na konkurs wpłynęło 46 prac z miasta Łomża i powiatu łomżyńskiego. Nasze przedszkole reprezentowała jedna praca, ale za to jaka! Pejzaż Oliwii Osowieckiej z grupy 0A zdobył I miejsce. 29 maja, na oficjalnej gali, Oliwka, w towarzystwie taty, przyjmowała gratulacje i cenne nagrody. Mamy nadzieję, że zachęceni jej sukcesami, do innych konkursów będą przystępowały pozostałe dzieci i uczniowie. Gratulujemy!
Zainspiruj się! "Czytam z Bratkiem" oraz "Ortograficzne bransoletki"
03.06.2024W drugim półroczu roku szkolnego 2023/2024 w ramach Klubu Ortograffiti i Klubu Przyjaciół Bratka realizowaliśmy projekty "Czytam z Bratkiem" oraz "Ortograficzne bransoletki".
Projekt "Czytam z Bratkiem" prowadzony był już po raz trzeci. Wybrani uczniowie z klasy 3a i 3b uczęszczający na zajęcia do Klubu Przyjaciół Bratka przygotowywali się w domu do głośnego czytania bajki terapeutycznej. Do tekstu układali po kilka pytań. Spotkali się z dziećmi z grup "0" w naszej szkole na wspólne czytanie oraz zabawy z pacynką Bratka.
GWAREK - dzień pełen wrażeń i atrakcji
01.06.2024W sercu Mazur
Gwarek – Centrum Aktywnego Wypoczynku położony jest w sercu pojezierza mazurskiego, w malowniczej miejscowości Piękna Góra nad jeziorem Tajty. Usytuowany tuż przy lesie, z dostępem do własnej plaży i przystani. Ośrodek Gwarek to idealne miejsce na aktywne, niebanalne spędzanie czasu. Energia płynąca z uroków otaczającej przyrody oraz zróżnicowana infrastruktura ośrodka zachęcają do aktywności o każdej porze roku. 27 maja klasy 4a i 4b wraz z wychowawcami i opiekunami odwiedzili Gwarek aby aktywnie spędzić czas. Jak to wszystko wyglądało i przebiegało przedstawiono na zdjęciach i filmach.
Karkonoski challenge, czyli zamki, góry i chmury (cz.3)
31.05.2024O tym, jak piękna i nieprzewidywalna jest karkonoska natura mieli okazję przekonać się uczniowie naszej szkoły podczas trzydniowej wycieczki w okolice Kotliny Jeleniogórskiej.
Późnym popołudniem, w poniedziałek 27 maja, dotarliśmy do Zachełmia, miejsca naszego noclegu. Po smacznej obiadokolacji, w godzinach wieczornych, wyposażeni w lampy naftowe, kurtki i peleryny przeciwdeszczowe ruszyliśmy zdobywać zamek Chojnik. Droga wiodła przez stuletni bukowy las, a zwieńczona była licznymi skalnymi schodami, po pokonaniu których oczom naszym ukazała się piękna panorama gór rozświetlona promieniami zachodzącego słońca. Zamek Chojnik został przez nas zdobyty, ale przekonaliśmy się, jak trudne musiało to być zadanie dla ówczesnych mieszkańców. W szybko gęstniejącym mroku najwięksi śmiałkowie naszej wycieczki wspięli się na wieżę zamkową, by podziwiać mieniący się feerią barw widok na Jelenią Górę
Karkonoski challenge, czyli zamki, góry i chmury (cz.2)
29.05.2024Fotograficzna relacja z dnia drugiego wycieczki do Niemiec.
7
Karkonoski challenge, czyli zamki, góry i chmury (cz.1)
28.05.2024Poniżej fotograficzna relacja z dnia pierwszego i nocy:)
35
Ze Śniadowa do Trójmiasta. Młodzież poznaje Polskę
29.05.2024W dniach 21-23 maja 2024 r. uczniowie z klas szóstych i siódmych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę szkolną do Trójmiasta.
17Pierwszego dnia, w drodze do Trójmiasta, zwiedziliśmy Zamek w Malborku, odkrywając jego imponujące mury, wspaniałe sale i dziedzińce, które kiedyś były siedzibą Zakonu Krzyżackiego. Następnie udaliśmy się do Gdańska na zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Drugiego dnia wyruszyliśmy w rejs statkiem z Gdyni na Hel, gdzie spacerowaliśmy po plaży oraz obserwowaliśmy urocze foki w Fokarium. Podczas naszej wizyty mieliśmy przyjemność uczestniczyć w pokazie karmienia fok. Po powrocie z Helu do Gdyni wyruszyliśmy na spacer z przewodnikiem przez Skwer Kościuszki docierając do żaglowca Dar Pomorza. Następnie obejrzeliśmy wszystkie wystawy fauny i flory morskiej w Akwarium Gdyńskim. Trzeci dzień rozpoczęliśmy wczesną wizytą w Hevelianum, w którym uczyliśmy się poprzez
„RAD-ośni Chemicy” ze Śniadowa na Pikniku Klubów Młodego Odkrywcy w Białymstoku
28.05.202422We wtorek (14-go maja br.) w ramach współpracy z Klubem Młodych Odkrywców już po raz trzeci mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Pikniku Naukowym KMO zorganizowanym na kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. W tym roku działaliśmy pod hasłem: KOMPETENTNI I ZINTEGROWANI PRZEZ EKSPERYMENTOWANIE.
W ramach współpracy z klubem, ze środków grantu projektu „Kompetentni i zintegrowani przez eksperymentowanie”, w którym bierze udział pani Agata Wyrzykowska zostały zakupione przez Uniwersytet w Białymstoku pomoce naukowe: maszyna do elektrostatyki, zegar owocowy, elektromagnes oraz zestaw do badania parametrów wody. Pomoce te zostaną wykorzystane na zajęciach fizyki i chemii w klasach 7 i 8.
Toruńskie pierniki i wizyta w Biskupinie
27.05.2024W dniach 23-24 maja 2024 r. klasy 5a i 5b wyjechały z opiekunami na wycieczkę do Torunia i Biskupina. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy REZERWAT ARCHEOLOGICZNY W BISKUPINIE z dobrze zachowanymi pozostałościami osiedla kultury łużyckiej i piekliśmy własnoręcznie pierniki w MUZEUM PIERNIKA. Wieczorem podziwialiśmy grającą fontannę w centrum Torunia. Kolejnego dnia zwiedzaliśmy z przewodnikiem piękny Toruń: STARE MIASTO, mury obronne, ruiny ZAMKU KRZYŻACKIEGO, DOM KOPERNIKA. Byliśmy również z wizytą w DOMU LEGEND. Wszyscy wróciliśmy wypoczęci i z uśmiechami na twarzy.
Spotkanie autorskie „Śpiewająca biblioteka”
24.05.2024Pisarka i ilustratorka Edyta Zarębska oraz muzyk i animator Robert Zarębski gościli w piątek (24 maja) w Bibliotece Publicznej Gminy Śniadowo. W spotkaniu wzięły udział dzieci z grup OA i OB.
12Podczas spotkania pisarka opowiadała małym czytelnikom o swoim największym marzeniu z dzieciństwa - pisaniu książek oraz drodze do jego spełnienia. Autorka swoim przebraniem, ciepłym głosem i baśniową atmosferą szybko zyskała sympatię dzieci. Goście stwarzali wiele okazji do różnych aktywności pobudzających dziecięcą wyobraźnię: zagadki, naśladowanie Kota w Butach, wspólne śpiewanie piosenki „Mądra rzeka” przy akompaniamencie akordeonu czy zgadywanie, co rysuje pani Edyta Zarębska. Po spotkaniu dzieci mogły kupić przez siebie książeczki autorki z jej autografem. Spotkanie było pełne radości i śpiewu.
Nasze uczennice wyróżnione w konkursie „Wesoła pszczoła - malowane wiersze". 🐝
23.05.202420 maja 2024 r. podczas Światowego Dnia Pszczół w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży ogłoszono wyniki konkursu poetycko-plastycznego skierowanego do uczniów klas I-III z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza o tematyce związanej z pszczołami oraz wykonanie pracy będącej jego ilustracją. Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w konkursie. Dwie uczennice klas pierwszych otrzymały wyróżnienia: Julia Konopka z kl. I a za pracę pod tytułem Kwietna łąka i Malwina Tyszko z kl. I b za pracę Pracowite pszczółki.
Godziny dzwonków
Sobota 26.04.2025Galeria zdjęć
brak danychKalendarz
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 1004859